Zlín našel nového trenéra, dohodl se s Vrbou

24.11.2022, 14:57
Aktuality
Trenér Pavel Vrba po říjnovém konci v Ostravě nově povede předposlední Zlín. Majitel klubu Zdeněk Červenka to potvrdil serveru sport.cz. Smlouvu podepíše bývalý reprezentační kouč v pondělí.

"Jsem moc rád, že jsme se s Pavlem Vrbou domluvili. Potřebujeme zkušeného trenéra s autoritou, který pozvedne naše mužstvo v tabulce výš. Nikoho lepšího, kdo by byl volný, nevidíme. Věřím, že vzájemná spolupráce bude fungovat a dosáhneme na kýženou záchranu," prohlásil Červenka.

"Ševci" vyhráli jen dva z 16 ligových zápasů podzimní části a od posledních Pardubic je dělí pouze dva body. Minulý týden proto u týmu skončil kouč Jan Jelínek. Zlín následně vypadl v osmifinále domácího poháru s druholigovým Vyškovem.

"Nějaké posily asi budou muset v zimní pauze přijít. Myslím si ale, že nemáme zdaleka tak špatný kádr, abychom byli v ligové tabulce takhle nízko," konstatoval Červenka.

Osmapadesátiletý Vrba letos v květnu skončil na lavičce Sparty a krátce poté se ujal Baníku. Ve slezském klubu ale vydržel jen 11 kol, než se s ním vedení Ostravanů kvůli neuspokojivým výsledkům dohodlo na předčasném ukončení spolupráce.

Přerovský rodák nasbíral největší úspěchy s Plzní, s níž vyhrál tři tituly a třikrát se s ní představil ve skupinové fázi Ligy mistrů. Také vedl českou reprezentaci, Žilinu, ruskou Machačkalu nebo bulharský Ludogorec Razgrad.

"Každý trenér, který toho má tolik za sebou, občas někde skončí předčasně. Já jsem přesvědčený, že mu to ve Zlíně sedne. Nabízí se paralela s Michalem Bílkem, který u nás před časem restartoval trenérskou kariéru. Věřím, že teď s Vrbou nastartuje novou éru celý náš klub," uvedl Červenka.

Současný kouč obhájce titulu z Plzně Bílek působil ve Zlíně v podzimní části sezony 2018/19, kdy tým dovedl na nečekanou šestou pozici. Poté odešel trénovat reprezentaci Kazachstánu.

Autor: ČTK

Komentáře (136)

Přidat komentář
ladyboy arsenal

to je sešup

Reagovat
Eve95

Zlín tímto potvrzuje, že tam nemá nikdo rozum a potvrzují tímto svůj sestup.

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
PISTOLERO

Reagovat
smetos

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
Puskas

Nechtěl si odpočinout?

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
db18

Od fotbalu, takže v pořádku.

Reagovat
Puskas

to je též pravda

Reagovat
S-C-O-T-T

Reagovat
Posledni Kovboj

Reagovat
Cotton

Reagovat
Realita

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
Sasha

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
kecipep

Reagovat
Smoula14

Reagovat
Blasphemer

Reagovat
KoryVCF

Reagovat
andrew96

Reagovat
shitcool

Reagovat
Euphael

Reagovat
DeformFCB

Reagovat
Kucka

Reagovat
Y.Cabaye

Reagovat
georgeo

To není dobré řešení ani pro jednu stranu. Zlín na lepší umístění nemá kádr a je zralý na padáka, a Vrba si ještě více pošramotí své renomé, protože se hrne bez energie do nepřipraveného.

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
karborliv

Reagovat
oli9

už chybí jen Příbram

Reagovat
ondrasch77

Tu teď bere po Zápovi DUML., tak možná pak...

Reagovat
RM1999

To je kariérní sešup, jak kdyby to byli nějací herci, kteří byli obvinění v metoo, takže s nimi už nikdo solidní nechce mít nic společného, tak vezmou klidně i gay porno, aby měli na složenky.

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
Fakt

ten Vrba si prostě neodpočine.

Reagovat
ondrasch77

Asi před týdnem s ním vyšel rozhovor, že si dá čtvrt roku pauzu ..., že si potřebuje mentálně odpočinout a teď bere tu největší bídu v lize

To je nějakej Pánikův syndrom, ne? Z bláta do louže...

Z Plzně v LM přes repre a Ludogorec holou prdelí rovnou do Zlína, za mě sešup jako prase..., po sestupu ho už nemůže vzít nikdo ani v pralese.

Reagovat
insane

Tak na jednu stranu tohle může bejt jistej druh mentálního odpočinku – po věčně ambiciózní Spartě, kde nefungujou věci v podstatě neovlivnitelný trenérem, šel do Baníku, kterej je v mnohym to samý, akorát v menšim (taky tam jsou dlouhý roky ambice vyšší, než na co reálně mají). U obou týmů byl velkej tlak ze strany fanoušků a médií. Ve Zlíně se trochu uklidí a očekávání nějaký velký nebudou, tak třeba zase dostane chuť do práce a připraví se tam na nějaký větší angažmá.

Reagovat
ondrasch77

Myslíš, že když jsou dva body od posledního fleku s kádrem na hovno, že tam nebude tlak na výsledky?

Navíc bych řekl, že ve Zlíně (stejně jako ve Spartě či Baníku) to taky dlouhodobě moc nefunguje...

Reagovat
Kucka

Reagovat
Nodi

Je to Vrba, Zlín bude víc jak půlku zápasů prohrávat ať tam je kdo je, dovedeš si představit ty rozhovory do médií týden co týden proč to nedopadlo? Podle mě on má vítěznou mentalitu a když je můžstvo na vlně tak je super, navíc si myslím že za úspěch Plzně nemůže největší měrou. Fakt si nedovedu představit jak ve Zlíně říká nevadí kluci teď ještě dvakrát prohrajem a pak musíme urvat body v Pardubicích. Média se na něj zaměřej a bude to zas pain. Tam dlouho nevydrží, to není záchranář.

Reagovat
Salfovic

A on už někdy byl v roli záchranáře ?

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
Martin9719

Jo, akorát ti tam minimálně 4 angažmá v tom tvým sešupu chybí. Prohlásil že nebude nikoho trénovat do konce roku, což se vlastně splnilo. Pokud Zlín posílí což se dá čekat tak se dostane min. do baráže a tam je velká šance že se v lize udrží. Nabídky z ciziny měl, nechtěl. Pro něj samotnýho vzhledem k tomu odkud pochází s tím že do ciziny nechce naopak ideální varianta jak ukázat, že je výborný trenér.

Reagovat
ondrasch77

1) Vyjmenoval jsem akorát angažmá, kde měl určité úspěchy

2) "Trénuje" už ode dneška, protože jestli si představuješ, že trenér začíná až s týmem začátkem ledna, tak jsi trochu mimo

3) Ne, Zlín neposílí (alespoň ne o hráče, kteří by mohli být aspoň trochu rozdíloví)

4) Z Ruska... (a první liga to počítám taky nebyla )

5)

Reagovat
Martin9719

Hochu ty zase perlíš. Asi jsi zapomněl že Ludogorec nebylo úspěšný angažmá a že do LM se dostal i po angažmá v naší reprezentaci. Máš v tom hodně velkej bordel. S tím trénováním máš asi pravdu, ale neberu přáteláky a možná tipsport ligu (nevím zda tam Zlín bude), fakt je ten, že asi nebude sedět doma už do konce roku. A o min. úspěšné záchraně se klidně znovu vsadíme, jednou už jsem letos pravdu měl...

Reagovat
ondrasch77

Koukám, že jsi opět totálně mimo i přestože si stále hraješ na znalce...

1) S Ludogorcem vyhrál ligu a vyhodili ho z 2. místa s jednobodovou ztrátou na 1., že nedokázal do LM prolézt přes Mydtjylland nepovažuju za neúspěch.

2) "trénování" nejsou jen přáteláky , už teď musí dělat analýzy hráčů, soupeřů apod..., koukám, že ty víš opravdu úplný hovno o fotbale

3) Nevím, že bychom se o něco vsázeli, natož abys měl v něčem pravdu..., jestli máš pocit, že Chorý..., tak pro mě je to furt jen kopyto, navíc zmrd!

Reagovat
Martin9719

S Chorým jsi byl mimo protože pro podzimní část se stal klíčovým hráčem, kdežto o tvým Krmenčíkovi se to říct nedá. S trénováním jsem napsal že máš pravdu a to že nebude doma jsem i tak myslel to ostatní. Analýzy hráčů bys měl dělat především ty sám, ale ty neumíš jak vím spočítat ani kolik dal za kolik sezon kdo gólů. Už u Chorého ve srovnání s Krmenčíkem jsi se dost ztrapnil a teď znova když si myslíš že tu pravdu máš pořád viz ty kecy jak kvůli němu nepostoupíme ani do pohárů. Tvůj pan fotbalista Krmenčík už jen tím přestupem tam žádný další angažmá nedostane.

To že nepovazuješ neúspěch postup přes Dány v Ludogorci se dá srovnat i s tím že se Spartou nevyhrál titul ale postoupil do EL. Ale to je subjektivní názor. Sám Vrba např. angažmá ve Spartě hodnotí jako úspěšný až na ten závěr samozřejmě.

Jediný kopyto opakující h*vna seš tady ty. A stejný h*vna jsou i to o Vrbovo dalším angažmá. Já tvrdím že Zlín se stopro zachrání i kdyby přes baráž.

Reagovat
ondrasch77

Ty jsi žena, viď Marťo... Hezký hysterický výlev....

Krmelce považuju za debila, takže žádné "můj", Chorého za zákeřného zmrda, nicméně furt si stojím za tvrzením, že Krmelec je daleko lepší fotbalista.

Jestli srovnáváš půlroční angažmá Krmelce v novém týmu na jiném kontinentu, který dal v zápasech téměř polovinu gólů s prvním povedeným půlrokem mamlase Chorého po pěti letech v Plzni Aha, fakt expert

Reagovat
Martin9719

Už jen to, že při jejich hodnocení jsi dneska nepoužil nic jinýho než zmrd nebo debil z tebe dělá experta na jedničku a zároveň to vypovídá o tvoji inteligenci kterou jsi předvedl při čtení článku o prioritách Zlína na hlavního kouče. A popravdě, z těch smajlíků je uplně jasný že jedinej kdo je tu teď v v hysterický křeči jsi ty.

Reagovat
ondrasch77

Došli ti argumenty, tak hodnotíš mne? Jak typické pro prosťáčky...

Reagovat
Martin9719

U tebe není co hodnotit tam je prázdno.

Reagovat
Puskas

Psát 25. listopadu "jednou už jsem letos pravdu mě" je dobrý argument do diskuse...

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
20DollarsInMyPocket

Reagovat
coral

Vrba už může trénovat pouze okresní přebor. To jsou ve Zlíně až tak hloupí?

Reagovat
Zdechlina

Tak to bude komedie

Reagovat
Hyrax

Chce to udělat jako Bílek, to je jasný

Reagovat
Salfovic

Kurva.

Reagovat
ondrasch77

Na Isportu ještě píšou, že mají zájem o Kozáka ze Slovácka...

Reagovat
10adam

Pavel si přes Vánoce odpočine a dovede Zlín k pohodlné záchraně

Reagovat
Bakary3

Prej jsem vycichlej, odmítnul jsem teď nějaký Rusko, ať se můžu do konce roku věnovat rodině a důležitým věcem, který jsem upozadoval, tyvole

Reagovat
meno

Však si do konce roku odpočině a pak od ledna rozjede tóčo. Začne výhrou nad Baníkem

Reagovat
Bakary3

Čistě technicky po tyhle stránce ano, ale u profesionálního trenéra nepředpokládám, že teď nemusivnic dělat a prvního sleze z kavalce.

No a pak ta část, kde se honosil, jak si může dovolit odmítnout, aby za 2 (?) Týdny vzal Zlín, to je prdel

Reagovat
PISTOLERO

Přemýšlím jestli je mi víc líto Vrby nebo Zlínu Každopádně snad klapne ten Kozák. To by bylo neskutečné posílení Slovácka

Reagovat
romeo351

hlavní role peníze?

Reagovat
bobis21

Klidně bych se vsadil, že ve Zlíně má míň než v Baníku

Reagovat
romeo351

Tak to by zas takový překvápko nebylo. Baník je přecejen klub trochu jinýho ražení… Ale celkem mě zaujmuly reakce Jankulovskýho na plat Plavšice. Že je na tom Praha až tak velkoryse jsem nečekal. Ovšem Sparta je bezedná a Slavie to aspoň zkouší s nějakou vizí. Mohlo by jim něco spadnout pro Bohemku

Reagovat
bobis21

No tak jak můžou být v hlavní roli peníze, když by měl víc peněz od Baníku za sezení na zadku a on místo toho jde za méně peněz pracovat?

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
FCSL

To je vůl Kdyby počkal do soboty, mohl jít k nám

Reagovat
mario23

Kozel končí?

Reagovat
ondrasch77

V sobotu se hraje v Liberci Mol Cup...

Reagovat
ratusek

Reagovat
vceradnesazitra

Chápu, ta elektřina se sama nezaplatí

Reagovat
db18

Kam teď odejde Fillo?

Reagovat
PISTOLERO

Teplice

Reagovat
ondrasch77

Do důchodu...

Reagovat
nafukovaci.tucnak

Vzal ten Zlín hlavně z důvodu že je blízko domova

Reagovat
ondrasch77

Neměl to brát, ani kdyby Zlín hrál mistráky u něj doma na zahradě..., dělá si z huby žumpu!

Reagovat
Puskas

Třeba si uvědomil, že nabídka z ligy by hned tak nemusela přijít a honem zapomněl na vyčichlost a únavu. A na té zahradě by to měl dobré - po vyloučení by mohl koučovat z okna kuchyně.

Reagovat
ondrasch77

To je samozřejmě možný..., ale po svých dvou posledních neúspěšných angažmá se obávám, že svoje jméno sestupem devalvuje natolik, že to bude asi poslední prvoligové angažmá...

Reagovat
Puskas

Pane Vrbo, proč jste vzal nabídku Zlína, když jste ještě nedávno prohlásil, že si chcete odpočinout?

Nebudu vám odpovídat. Stejně si napíšete, co chcete.

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
RM1999

Dobře to tomu Kalousovi nandal

Reagovat
kilobyte

Už jsi viděl, že by si nějaký český trenér devalvoval v české lize jméno? Dokud bude chtít trénovat, tak ho někdo z první ligy vezme.

Reagovat
dave30

Jj, je to uzavřený bludný kruh.

Reagovat
ondrasch77

Viděl..., Vrbu.

Reagovat
kilobyte

Proto v ní bude zase trénovat?

Reagovat
ondrasch77

Naposledy

Reagovat
Salfovic

Nebydlí teď náhodou v Praze ?

Reagovat
Imos

v Přerově

Reagovat
kbtk23

Dobře. Tak snad se mu bude dařit a Zlín se zachrání.

Reagovat
SIRBRANIKE

Reagovat
Kaspar

Chudak Kvasnica, to si od nej moc dlouho neodpocine

Reagovat
andrew96

Ten mapuje spíš Sigmu a Baník. Teď bude do Vrby zajíždět Koštuřík. A nedivil bych se, kdyby jej občas posmažil.

Reagovat
SuperBanikovec

Tak na druhou stranu, má to blízko, a ve Zlíně rozhodně nebude pod takovým tlakem, ani fanoušků ani médií ani vedení klubu, asi ani hráčů... Když sestoupí no tak smůla no, jede se dál. Menší klub mu může sednout. Asi mu to dává nějaký smysl. Možná zjistil, po pár týdnech luštění křížovek, že to není nic pro něj.. Nevidím na tom nic divného. Tak ať se daří trenére

Reagovat
Salfovic

Asi doufá, že se tam zrestartuje jako Bílek.

Reagovat
Hafna

Musel jít hodne dolu i s finančními požadavky, za mě v situaci Zlína i Vrby poměrně logicky krok

Reagovat
ratusek

Asi po tom infarktu nebo mrtvičce fakt touží.

Nechce být bez fotbalu, takže žádný odpočinek asi mít nechce. I když by si ho měl užít.

Každopádně se na něj těším

Reagovat
DanielRahl

Zlín jasný sestup. Vrba není trenér co zvedne tým co je dole nikdy nebyl. On potřebuje hráče pro svůj styl navíc. Ta nekvalita ve Zlíně je obrovská. To bude těžký průšvih. Vrba je trenér minulosti asi jako Mourinho. Pro mě je to osobnost, ale vlak mu ujel.

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
Kucka

Reagovat
Cotton

to jsou dementi

Reagovat
mistr129

Reagovat
Grumma

Koho zajímá, co se děje v Asii?

Reagovat
dave30

Á, další moudrý co je přesvědčen, že v Počernicích je půjčovna velbloudů a dál na východ je poušť...

Reagovat
Grumma

Klíííd matko, Ale o té půjčovně jsem nevěděl. O víkend tam mrknu

Reagovat
RM1999

Jestli tam pojedeš, vezmi jim tam seno, kradou jim ho vesničani při cestě do Prahy, aby měli čím krmit tramvaje.

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
Zdechlina

Asi tebe, když to komentuješ

Reagovat
dave30

Asi ten rozdíl, sedět na prdeli a brát peníze od Baníku, nebo dělat něco smysluplného (no i když ) nebyl tak velký.

Reagovat
jsemdement

Podle me to nekdo jen tak z prdele zkusil, ze zavola Vrbovi a von to ten Vrba prijal.

Reagovat
Kucka

Reagovat
wwwx

Vrbův strategický ústup ze slávy. Další štace bude Slovensko.

Reagovat
Salfovic

Na Slovensku má pořád jméno, takže by klidně mohl vzít repre, až vyhodí toho italského zoufalce.

Reagovat
ondrasch77

Hned jak spadne se Zlínem, tak mu tu repre slavnostně předaj...

Reagovat
ratusek

A první zápas hrajou s kým? Takže bez bodu tvl

Reagovat
Tobias

Pavel Vrba je kvalitní trenér a tohle je nepochybně silná výzva. Předpokládám, že si před podpisem nastavil podmínky, takže zlínský management ho nebude moct svévolně koupat, jak to předvedli s pracovitým elévem Jendou Jelínkem. Takže součástí dohody byly zřejmě i zásah do hráčského kádru a max pravomocí- podle jeho potřeb. Zimní přestávka je letos dost dlouhá a zkušený trenér je možná přece jen zvedne. Kozák by mohl převzít roli Poznara, ze Slovácka je slušně rozehraný.

Reagovat
PISTOLERO

Ta poslední věta je vtip, ne? Horší útočník ve Slovácku dlouho nebyl

Reagovat
ondrasch77

Reagovat
ondrasch77

Tak určitě....

Ještě ve středu odpoledne si Zlínští mysleli na Plukovníka. Další byl Klusáček a Vrba je až nouzovka, tady nebyl moc prostor pro vymýšlení kokotin...

Reagovat
Martin9719

Aha, hlavně že Klusáček byl 3. varianta. Ale že ty těch kokotin umíš vymyslet.

Reagovat
ondrasch77

To že ses probudil včera večer neznamená, že to tak nebylo... Článek na isport byl totiž odpoledne aktualizován...

Reagovat
Martin9719

Aha, aha. Nebudeš tomu věřit ale četl jsem oba, dopolední i odpolední. V odpoledním aktualizovaném 24.11. 14:40 se píše následující: "Vzápětí došlo k oslovení Vrby a také Luďka Klusáčka (55), ještě na jaře kouče Bohemians. Ten byl rezervní volbou. Majitel FC Trinity Zdeněk Červenka však měl jasno: Chceme Vrbu! A vyšlo to."

Nevím jestli jsi tak blbej nebo to jen zkoušíš nebo jen neumíš česky, každopádně jedno z toho je pravda a opět jsi se totálně ztrapnil.

Reagovat
ondrasch77

Až na to, že Klusáček byl rezervní variantou za Radu..., pak Červenka dostal nápad s Vrbou...

To, že jsi zkopíroval něco, co tam je teď, tak je asi sotva důkaz toho, co tam bylo včera dopoledne

Reagovat
Martin9719

Ahaaa. V prvním článku je že byl druhým osloveným koučem po Vrbovi. Vrba byl po Radovi priorita, ne Klusáček.

Ty by ses měl jít okamžitě léčit ty bambulo, protože to je neuvěřitelný co tady předvádíš.

Reagovat
Losinho

Tohle je teda hodně wtf.

Reagovat
KingMaster13

Ty vole Tohle nedopadne dobře ani pro jednoho. Zrovna Zlín je fakt dost vzdálenej od toho co chce hrát.

Reagovat
pingla

Zajímavé jméno, Vrbu jsem opravdu nečekal. Horší to snad už být ani nemůže tak uvidíme

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
Pablos

Bílka to nastartovalo ....dle mého to nastartuje i Vrbu. Ale samozřejmě mě překvapuje, že to s tím odpočinkem nemyslel zase tak vážně.

Reagovat
bartes

jenže bílek měl předtím nějakou pauzu, ne? Vrba je vyhořelý několik let a myslím si, že dlouho nevydrží. Vrba potřebuje hráče pro ten svůj útočný fotbal, pak může být úspěšný. Ale neměl je ani ve Spartě ani v Baníku, natož ve Zlíně. Navíc musí dělat body hned, to taky není jeho silná stránka. Naopak jeho síla je koncepčně si postavit mužstvo, takže to vidím na jasný sestup Zlína a další sebepoškození Vrbova kdysi výborného jména.

Reagovat
Pablos

Však na tom si vybudoval kariéru, že vytáhl z bahna tým nudného šedého typu... Se zapomíná proč je vlastně tak slavnej

Reagovat
bartes

to se tak nedá říct. Byl jako asistent Komňackého při titulu Baníku, pak sám dostal Plzeň, kde měl hráče jako Limberský, Petržela, Bystroň, Rajtoral, Pilař, Kolář, Horváth, v bráně Kozáčik. V té době všechno neúspěšní nebo neokoukaní hráči, kteří se často neprosadili díky nekoncepci ve Spartě. Ale rozhodně všichni jedni z nejlepších na svých postech v lize. Navíc se mu přesně hodili do jeho systému útočných křídel, což od té doby nikam neposunul.

Takovou celkovou kvalitu neměl ani ve Spartě, natož v Baníku a už vůbec nebude ve Zlíně. Navíc on je fakt útočný typ trenéra s náročným technickým a běhavým stylem. A to si u nás může málokteré mužstvo dovolit. Není to Bílek, který ve Zlíně postavil mnohem jednodušší autobus a děj se vůle boží.

Reagovat
bartes

obecně mi to přijde, že Zlín bere jakoukoliv kvalitu v trenérovi a Vrba bere jakoukoliv nabídku, protože nemá prachy a jinde zkrachoval. Např. v podnikání.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele