Zemřel rekordman východoněmecké reprezentace Streich

17.04.2022 14:24 - Aktuality
 
Německá fotbalová společnost se včera rozloučila s jednou z nejvýznamnějších postav bývalého východního bloku. Ve věku 71 let zemřel rekordman v počtu startů i vstřelených gólů za výběr NDR, Joachim Streich, jemuž se pro jeho vynikající střelecký instinkt a oportunismus před brankou soupeře přezdívalo výmluvně "Gerd Müller východu”...

Na klubové úrovni je Joachim Streich v první řadě ikonou Magdeburgu, v jehož barvách si odkroutil 10 let a hned třikrát s ním vyhrál FDGB Cup - svého času druhou nejvýznamnější trofej východního bloku.

Ta úplně nejvýznamnější byla po většinu jeho kariéry vyhrazena berlínskému Dynamu. Přesto se Streich hned čtyřikrát stal králem střelců tehdejší DDR-Oberligy, dohromady s působením v Hanse Rostock zaznamenal 229 ligových branek a dvakrát byl také vyhlášen nejlepších východoněmeckým fotbalistou roku.

"Navždy bude pamatován pro jeho otevřenost a přímé jednání - a jeho rekordy budou napořád součástí německé fotbalové historie,” napsal na Streichovu počest Magdeburg. Rodák z hanzovního města Wismaru zemřel po krátké, avšak vážné nemoci.

Vrcholem Streichovy kariéry byly dva mezinárodní turnaje - bronzové domácí olympijské hry v Mnichově (1972) a jediná východoněmecká účast na mistrovství světa (1974). Na druhém jmenovaném šampionátu Streich gólem přispěl k památnému umístění ve skupině před později pozlacenými rivaly ze západu rozdělené země. On sám však derby vynechal.
Autor: Tomáš Daníček / dw.com
Komentáře (0 / 0 nových)
zatím žádný komentář
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.