Vyrovnávací gól Pardubic neuznali rozhodčí správně, uvedla komise

04.12.2023, 17:02
Aktuality

Gól Pardubic v závěru nedělního utkání 17. kola první ligy s pražskou Spartou sudí Dalibor Černý na základě intervence videorozhodčího Jana Petříka správně kvůli ofsajdu neuznal. Dobře vyhodnotil i předchozí situaci z průběhu druhého poločasu, kdy nenařídil pro hosty penaltu. Sudí nechybovali ani v sobotním zápase Olomouce se Slováckem. Komise o tom informovala v komuniké.

V 90. minutě souboje Pardubic se Spartou centr Kamila Vacka propadl ke střídajícímu Williamu Mukwellemu, který vyrovnal. Do hry však vstoupil videorozhodčí a hlavní sudí Černý po několikaminutovém zkoumání situace odpískal ofsajd. Obhájce titulu i díky tomu zvítězil 2:1.

"Hráč domácího družstva Mukwelle v okamžiku posledního dotyku spoluhráče Pabla Ortize s míčem stál v ofsajdové pozici uvnitř brankového území. Ze záběrů VAR je zřejmé, že hráč domácího družstva Mukwelle byl svou pravou nohou blíže brankové čáře nežli hráč hostujícího družstva Jaroslav Zelený. Ofsajd bylo možné rozpoznat díky čáře brankového území," uvedla komise.

V 57. minutě sparťan Lukáš Sadílek trefil ve vápně zadní část paže domácího záložníka Tomáše Solila, sudí Černý ale penaltu správně neodpískal. "Bránící hráč byl otočen zády k míči, byl zasažen z bezprostřední blízkosti, jednalo se o přirozenou polohu ruky vzhledem k pohybu těla. O přestupek se nejednalo," prohlásila komise.

Pět minut předtím hostující středopolař David Pavelka nedovoleně zastavil Solila a Černý nařídil penaltu. Michal Hlavatý se už chystal k exekuci pokutového kopu, do hry se však vložil videorozhodčí Petřík, podle nějž se zákrok odehrál ještě před vápnem. Pardubičtí tak měli k dispozici jen přímý kop, z něhož Hlavatý neobstřelil sparťanskou zeď. K této situaci se ale komise, která podle manuálu od této sezony veřejně komentuje vždy čtyři situace z kola vybrané médii, nevyjádřila.

V 58. minutě utkání Olomouc - Slovácko sudí Michael Kvítek po intervenci videorozhodčího Miroslava Zelinky a zhlédnutí opakovaných záběrů správně nařídil pro hosty penaltu za ruku domácího obránce Lukáše Vraštila, kterou nastřelil Marek Havlík. Vlastimil Daníček z penalty srovnal na konečných 1:1.

"Hráč domácího družstva Vraštil v pádu zahrál levou rukou, která byla od těla v nepřirozené pozici. Nejednalo se o případ, kdy hráč používá ruku jako podpěru těla," uvedla komise.

O uplynulém víkendu se odehrály jen dva z osmi zápasů 17. kola. Ostatní byly odloženy kvůli sněžení a nezpůsobilému terénu.

Autor: ČTK

Komentáře (27)

Přidat komentář
kilobyte

Když zhodnotili jen 3 situace, tak předpokládám, že tu poslední si nechávají na dohrávky.

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Kily

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
doshcz

jeste mohli kouknout na ten prvni gol Pardubic kdyz uz, pac pred nim to vypadalo na jasny faul

Reagovat
kilobyte

Faul to nebyl. Ale Olatunji dostal za něco podobného žlutou.

Reagovat
doshcz

Reagovat
John Obi Mikel

Zápas Sparty jsem neviděl, máte někdo ten rozhodující záběr? Z tohohle videa vidim prd.

Každopádně už aby byla ta ofsajd čára, nakreslilo by se a nemuseli bychom se hádat, jestli to záběr průkazný nebo neprůkazný.

Reagovat
kilobyte

https://www.fotbal.cz/rozhodci/hodnoceni-vybranych-situaci-v-17-kole-f-l/a19523

V tom videu od rozhodčích to podle mě vidět je. V 0:58 tam mají asi nejlepší záběr.

Reagovat
Kily

za mě je to i dost průkazné

Reagovat
dave30

Díval jsem se na tu ruku Sigmy. Rozumím tomu správně, že kdyby ho ten míč trefil přibližně o desetinu sekundy později, tak by měl již ruku na zemi (podpěra těla) a ruka by neplatila?

Reagovat
kilobyte

Za mě ne. Podpěra těla se podle mě bere jenom, když vstává. Navíc ten hráč tam šel dost hloupě. Kdyby normálně spadnul a trefil ho míč, tak by se dalo mluvit o neúmyslné hře rukou. Jenže jak se snažil blokovat míč, tak podle mě už se jedná o úmyslnou hru. Za což už by měla být teda i karta.

Reagovat
dave30

Za mě asi také ne. Nicméně když hráč skáče do střely, tak samozřejmě nechce ten míč chytit rukou. Na druhou stranu nebude skákat do střely, aniž by dal pod sebe ruce...

V těch rukách je prostě bordel. Já bych je pískal téměř všechny, kromě nastřelených z bezprostřední blízkosti. Naprosto třeba nechápu, že když jsi kopyto a nastřeliš si ji sám, tak ti to projde.

Reagovat
ratusek

za to kopyťáctví, když se nastřelíš sám, bych dával červenou a ještě stop na 5 zápasů pro dotyčného dřeváka

Reagovat
Kucka

Reagovat
dave30

Reagovat
Pablos

a ještě bych zavedl 3x a dost, pak už bych prostě ruce řezal

Reagovat
ratusek

Reagovat
Axelrose

Nebo ho vyloučil z profesionálního fotbalu

Reagovat
PP

moje řeč! O tom mluvím již dlouhou dobu..

Reagovat
Nuno čomes

Jinak ten olomoučák ruka jasná, ale spíš to tvrzení, že ji neměl v přirozené poloze. Však padal a měl ji natazenou bych řekl normálně, ale evidentně sel proti míči. Když řeknou v nepřirozené poloze, tak si představím ruku za zády, když padáš. Je to prostě bordel.

Reagovat
kilobyte

Přirozená poloha se spíše bere to, že hráč se snaží zabránit hrou rukou. Tady šel aktivně blokovat, přestože padal.

Reagovat
dave30

Lehal do střely, určitě nechtěl hrát rukou. Za mě penalta jasná, ale on dával ruce pod sebe když lehal do střely. To, že mu ji trefil je samozřejmě jeho blbost, ale také jeho přirozený pohyb. Pouze simulanti dávají ruce nad hlavu, když padají...

Reagovat
dave30

Ano, v nepřirozené poloze je ruka, když padám a mám ji nad hlavou (to dělají hráči běžně). Přece když padám, tak mám ruce pod sebou.

Reagovat
Pablos

Nebere jen když vstává... i když padá. Jako když padáš tak přece automaticky pod sebe dáváš ruce... myslelo se hlavně tady na to.

Reagovat
dave30

Někteří hráči při faulu dávají ruce nad hlavu a ne pod sebe...

Reagovat
Axelrose

Asi budu za Perníkáře, ale myslel jsem si, že VAR by měl zasahovat pouze při jasném pochybení rozhodčího a né měnit jeho verdikt, když je o něm rozhodnut.

A myslím si, že rozhodčí byli přesvědčeni o regulérním gólu, pomezní tedy určitě.

A tady že zasáhl VAR "neadekvátně". Ale je fakt, že v těch jejich doporučeních a pravidlech aby se čert vyznal.

Tím nechci zpochybnit že to ofsajd nakonec byl, protože byl, pouze mi pořád nějak nedochází kdy by měl VAR zasahovat a kdy né (když není ta ofside čára). I když to zřejmě pořádně nevědí ani "zodpovědné" osoby.

Jinak, když tam někdo zmiňoval Olatunjiho, zatím ve Spartě spíše zklamání, ne? Asi jako Tijani u nás

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele