Vedení francouzské ligy si vezme půjčku na vyplacení TV práv

04.05.2020 18:58 - Aktuality
 
Francouzská fotbalová liga (LFP) si vezme státem zaručenou půjčku, aby mohla klubům z první a druhé ligy vyplatit peníze za televizní práva, o které by jinak kvůli předčasně ukončenému ročníku přišly. LFP o tom rozhodla na dnešním valném shromáždění.

LFP ukončila sezonu ve čtvrtek, poté co tamní vláda o dva dny dříve kvůli pandemii koronaviru zakázala až do září všechny velké sportovní akce. Vítězem nedohraného ročníku se stal Paris St. Germain, sestupujícími Toulouse a Amiens.

Díky půjčce zaplatí vedení soutěže klubům slíbené částky. "Tyto sumy pokrývají poslední dvě splátky za audiovizuální práva pro sezonu 2019/20, původně plánované na 5. dubna a 5. června," uvedla LFP v prohlášení.

Některým klubům se předčasný konec ročníku nezamlouvá. Olympique Lyon bude požadovat náhradu škod, které vyčíslil na desítky milionů eur. Právní kroky zvažuje rovněž sestupující Amiens, které dnes vyzvalo ligové vedení, aby rozhodnutí přezkoumalo. Amiens za nejspravedlivější řešení považuje rozšíření soutěže pro nadcházející sezonu o dva týmy na 22.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1769
Komentáře (2 / 0 nových)
Betbadbeat
04.05.2020 21:55
#
Od providentu
Spejbl
05.05.2020 09:53
#
Na Zonky, od lidí.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.