V Praze budou hlídat i angličtí policisté

10.10.2019 13:46
 
Stovky policistů z pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké služby, příslušníci antikonfliktního týmu a pořádkové jednotky, policisté se psy a na koních nebo pražští strážníci v pátek dohlédnou na bezpečnost fotbalového zápasu českých fotbalistů proti Anglii v Edenu. Českým policistům bude pomáhat i jejich 11 kolegů z Anglie, informoval dnes o mimořádných opatřeních policejní mluvčí Jan Daněk.

"Jelikož je předpoklad, že valná část anglických příznivců zůstane v Praze celý víkend, bude zesílen výkon služby hlavně v centru, kde budou policisté připraveni řešit případné excesy," dodal mluvčí. Angličtí policisté, kteří do Prahy přijedou, mají podle něj zkušenost s ostrovními fotbalovými fanoušky a budou především předávat informace.

Hlavně v Anglii panují obavy z možných násilností radikálních fanoušků Albionu v Praze. Britská policie dokonce neúspěšně žádala evropskou fotbalovou asociaci UEFA o odložení kvalifikačního zápasu v Edenu na jiný den než pátek večer, kdy podle dosavadních zkušeností dělají chuligáni největší problémy. Například loni při přípravě proti Nizozemsku zadržela v Amsterdamu policie přes 100 anglických rowdies.

Stadion Slavie ve Vršovicích bude pro fanoušky otevřený od 18:45, kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy v roce 2020 začne o dvě hodiny později. Policisté budou dohlížet nejen na bezpečnost a veřejný pořádek ve městě, ale také na plynulost dopravy.

V pátek budou v Praze nejen čeští a angličtí fotbaloví fanoušci, ale z celé republiky i ze zahraničí přijedou také desítky tisíc lidí, kteří se chystají rozloučit se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem na Žofíně. Večer se ulice hlavního města zaplní ještě účastníky Signal Festivalu. V souvislosti se všemi akcemi jsou připravena mimořádná bezpečnostní i dopravní opatření.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 93
Komentáře (0 / 0 nových)
zatím žádný komentář
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.