V korupční kauze v Belgii byl obviněn rozhodčí a další čtyři lidé

12.10.2018 09:56 - Aktuality
 
Korupční kauza v belgickém fotbalu má první obviněné. Státní žalobce obvinil jednoho rozhodčího a další čtyři osoby z ovlivňování zápasů v domácí nejvyšší soutěži. Čtyři z nich čelí obvinění z kriminálního spolčování a korupce, pátý z praní špinavých peněz.

Podle informací médií se zatím případ dotkl agenta Dejana Veljkoviče, rozhodčího Sebastiena Delferiereho a funkcionářů Mechelenu a Beverenu. Oba kluby spolu hrály poslední den základní části minulé sezony v březnu. Nikdo z nich se zatím k obviněním nevyjádřil.

Aféra propukla tři měsíce poté, co belgická reprezentace zazářila na mistrovství světa, kde získala bronz. Belgická policie provedla řadu razií v několika klubech včetně úřadujícího mistra FC Bruggy, Anderlechtu, Standardu Lutych nebo Racingu Genk.

Trenér Brugg Ivan Leko strávil po policejním výslechu noc ve vězení. Podle belgických médií je přítelem agenta Veljkoviče.

Prohlídky se dotkly i domů šesti klubových šéfů, čtyř agentů, dvou rozhodčích a klenotníků. Důvodem je vyšetřování finančních podvodů a podezření z ovlivňování zápasů.

Vzhledem k napjaté situaci v belgickém fotbale se nebude o víkendu hrát tamní druhá liga, desáté kolo bylo kompletně zrušeno. Nejvyšší soutěž má pauzu kvůli reprezentačním zápasům.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 745
Komentáře (6 / 0 nových)
Scorsesehö_öbočí
12.10.2018 10:16
#
Vyřadit z evropských pohárů a odebrat národní bodový zisk
FC Koeficient!
noustres
12.10.2018 11:35
#
To se jen něco vyšťouralo, protože někdo nedělal co měl. Mafiokracie je v každým státě.
netopier
12.10.2018 18:38
#
lada.sp
12.10.2018 11:09
#
Pamatuji si když začínala v Čechách Fortuna a začali jsme sázet, tak nás děda varoval ať nesázíme na soutěže ve východní Evropě že jenom tam je korupce a ovlivňování zápasů a že na západě si to profesionál nikdy nedovolí
Liquid
12.10.2018 19:33
#
Nemají taliánské předky ?
REPLIKATOR
12.10.2018 19:37
#
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.