Pro tuto možnost budou všichni...chtějí využívat van Gaalův brankářský trik...

OT: nevie mi niekto poradiť či je na pes 2014 cz dabing ?? a kde by sa dal stiahnuť ?

Dabing určitě ne, titulky možná jo, nejspíš budou na uložtu a jestli ani tam ne, tak už nikde.

KoryVCF

V případě zraněni proč ne,jinak mi to přijde jenom plejtvání časem

Puskas

Každé střídání minuta navrch a je to vyřešené. Má recht, v takových podmínkách jet 120 minut, uf...

JacoBee

A jak poznáš simulování zranění s pravým?

KoryVCF

nepoznáš,ale nejsem si jistej jestli by dotyčnej hráč chtěl zasimulovat(vystřídat) a tim pádem přijít o možnost vystřídání hráče kterej to fakt potřebuje.

...

Pletete si výklad... Čtvrté střídání se v souvislosti se zraněním zmiňuje ve věci prevence zranění, ne řešení.

pořád hraješ o 30 minut déle, takže mi to zbytečny nepřijde..

Nevymýšlejte kktiny

Myslím, že čtvrté střídání v prodloužení smysl má. V první řadě kvůli únavě a zranění. Druhá věc je, že pokud se tým snaží do poslední minuty základní hrací doby vyrovnat, často začne hrát na 3 obránce a může využít všechny tři střídání. A pokud se mu to podaří, tak ve stejné sestavě musí odehrát i prodloužení. Což například v případě slabších týmů, které dokázaly zápas proti favoritovi dotáhnout do prodloužení, může být problém.

prevadec spojitosti

to mělo být už když plzeň hrála se schalke

cetto

Jsou to panenky, ve fotbale by se nemělo střídat vůbec. Jestli sou chlapi tak at něco vydržej

s hrát rovnou v osmi

Le Gunner

Mada

bayern987

Také Löw by uvítal možnost čtvrtého střídání v prodloužení......"Stálo by to za zvážení. Trenéři by tuto šanci využili hlavně ve vyřazovací fázi, kde máte před sebou ještě dlouhé prodloužení," ....no nevim jak by chtěl využít čtvrté střídání v prodloužení ve skupině

Na tý formulaci neni nic špatně. Naopak dokonale popisuje rozdíl, kterej ty vyzdvihuješ, jen neřekl "narozdíl od bojů ve skupině".

mě tam spíš vadí to slovíčko "hlavně"

No, tim podle mě myslí (z formulace to tak vyplývá), že by 4. střídání trenérům pomohlo hlavně ve vyřazovací části, zatímco pro běžné zápasy hrané na 90 minut běžně tři střídání stačí.

Což je pravda, že celý tohle pravidlo se řeší jen ohledně prodloužení. Takže bych řekl, že jde buď o špatnej překlad, nebo mu někdo špatně položil otázku (nezmínil, že jde o možnost pouze do prodloužení, nebo zaměnil prodloužení s nastavením...). Nebo to zmínili a on to nepochopil, to se taky muže stát - pak bys měl pravdu.

Jsem jedinej kdo když vidi Löwa tak si představí jak odporně žere obsah svého nosu?

třeba mu to chutná

spider_8

Spíš by se mohlo zakázat střídání v nastavení, tam už stejně nejde o žádnou taktickou změnu, jediný účel je zdržování.

Puskas

nani92

Takže kdyby v 90. minutě střídal prohrávající tým obránce za rychlýho útočníka, vedoucí tým by neměl mít možnost reagovat posílením obrany, kdyby střídání prvního týmu překlenulo základní hrací dobu?

Samozřejmě jde často jen o zdržování - tam ale pak musí hlavně padat karty za vláčný odchod vystřídavšího, další nastavení promrhanýho času...

spider_8

To už jsou spíš technický detaily. V praxi si to představuju zhruba tak, že by trenér mohl dejme tomu do 85.-88. minuty ohlásil čtvrtýmu rozhodčímu střídání a to by se pak uskutečnilo při dalším přerušení hry. A pokud by nastala situace jak říkáš, tak holt smůla. Když vyčerpáš všechna střídání, tak už taky nemůžeš reagovat na protivníka.

A hlavně se tu bavíme o nějakých 3-4 minutách. Kdyby tam poslal útočníka na začátku nastavení, ten druhý by pak stejně mohl vystřídat až při dalším přerušení a to už by třeba taky nemusel stihnout.

To je podle mě zbytečně složitý a omezující taktický možnosti. Jednodušší by bylo, aby rozhodčí líp kontrolovali zdržování a o to víc pak nastavovali - nevim, proč by se nemohlo nastavovat klidně deset minut (a v případě dalšího válení přidat další minutky - s okamžitym vysvětlením kapitánům nebo trenérům, aby nedocházelo ke spekulacím, že tahá čas pro tým, kterej potřebuje dát gól).

Puskas

Kvůli televizním společnostem a jejich programu.

Přidaj si rezervu dlších dvacet minut mno... Když je v televiznim utkání bordel a čtvrt hodiny se nehraje, taky to dotáhnou do konce.

REPLIKATOR

Hlavně je to nefér vůči těm hráčům na lavce. Trenér je třeba pošle půl hodiny rozcvičovat, aby pak šli na hřiště na dvě minuty

REPLIKATOR

Mada

Kdyby se přidalo střídání do těch krátkých přerušení mezi prodlouženími, tak by to hru nezpozdilo. A nebránil bych se ani změnit pravidla pro střídání v základní hrací době. Kdyby byla možnost protočit třeba až pět hráčů - ale během tří střídání, tak by se zvýšil význam taktiky a trenéři by měli větší možnost ovlivnit průběh zápasu. Zápas by se dal snadněji zvrátit a vedoucí mužstvo by se nemohlo tolik spoléhat na to, že to nějak ukope.

cetto

Jo a taky by mohli zavést boxy, aby hráči natankovali palivo a vyměnili kopačky a ještě bych dal stop and go trest za překročení bílé lajny

Stop and Go bych dal za to, když hráč leží a čeká, až soupeř milostivě zakopne balon a hráč se pak zvedne, jen co k němu dojde rozhodčí a jede se dál. Když ho něco, třeba údajně, bolí, ať si ho odnesou za čáru a hra ať jede dál, přičemž zraněnej nebo "zraněnej" minimálně minutu nebude moct zasáhnout do hry. Pokud je orpavdu zraněnej, minimálně minutu ho ošetřovat budou. Pokud ne, odpočine si, když chtěl.

protiproudu

miky10

A nebo bys mohl napsat něco k věci.

db18

REPLIKATOR

U nás v okresním přeboru už je povolených 5 střídání. Škoda jenom, že na střídačce míváme dva hráče

KoryVCF

db18

bayern987

Arne

U nás je to podobně, jsem se o těch pěti střídáních dozvěděl teprve nedávno, protože my máme problém dát dohromady těch jedenáct.

vanGomm

Tak nápad to není špatný,ale většinou by se střídalo stejně ve 120-121 minutě.Ostatně i v ligových zápase jsou k vidění a to velmi často střídání (druhé) v 90.min a to třetí v nastavení.Většinou ten hráč co opouští plochu se nachází co nejdál a jde pěšky.Navíc cestou prohodí pár slov se spoluhráčí.Těmto střídáním se říká taktická.Ve skutečnosti jde o pouhopouhé zdržování.Nastavení nic stejně neřeší.Jedině co by pomohlo je hrát na čistý čas.Statistiky je vedou za kde co,tak by také mohli udávat skutečně odehraný čas.Tedy pouze pokud je míč ve hře.Odhaduji to tak na nějakých 50 minut.Takže nějaké nastavení 3-5 minut je o ničem.