SOUHRN POHÁRU UEFA - 2. ZÁPASY

03.11.2006, 00:45
Favorité ve druhém kole skupinové fáze Poháru UEFA většinou plnili své role, překvapivých výsledků se mnoho nezrodilo, oslabený Newcastle vyhrál v Palermu, Heerenveen doma podlehl dánskému Odense. Alkmaar rozstřílel Grasshoppers venku 5:2, Ajax přehrál Austrii, stejně tak Blackburn Basilej. Lens Pamplonu nebo Tottenham Bruggy.

Perfektní start do skupiny A mají za sebou glasgowští Rangers, po výhře v Livornu porazili doma Maccabi Haifa a pomalu mohou začít myslet na jarní boje. Izraelce načal už v úvodu Novo, na konci pak vítězství zvýraznil z penalty Adam. V Bělehradě, kde Partizan přivítal italské Livorno, se na gól čekalo až do 70. minuty. Radost z něj měli domácí, ale hosté zásluhou Amelii vyrovnali a získali tak cenný bod.

Také ve skupině B je stoprocentní tým z britských Ostrovů. Tottenham, jenž přibouchl bránu do skupinové fáze Slavii, přivítal Club Bruggy a přestože prohrával po brance Ibrahima, brzy zásluhou Berbatova srovnal. Ve druhé půli pak vítězný gól vstřelil jeden ze slávistických katů Robbie Keane, po něm ještě pečetil znovu Berbatov. Naopak dost špatně si zatím vede turecký Besiktas. Po prohře právě s Tottenhamem neuspěl ani ve druhém utkání, na hřišti Dinama Bukurešť prohrál 1:2. Dlouho sahal po bodu, ale tři minuty před koncem mu naděje sebral z penalty Niculescu.

Největší brankové hody byly k vidění ve skupině C a diváci se bohužel bavili i na účet Slovanu Liberec. Ten totiž vyhořel na hřišti Sportigu Braga, kde prohrál vysoko 0:4. Skvělý start naopak potvrdil nizozemský Alkmaar, po jasném vítězství nad Bragou v prvním kole si vyšlápl i na Grasshoppers Zurych, a to dokonce venku. První poločas skončil 1:0 a nenapovídal, že by mělo padnout sedm branek. Pak ale hosté během osmi minut otočili a přestože brzy srovnal Eduardo, dvanáct minut před koncem strhli vítězství na svou stranu. To pak v závěru, kdy domácí ve snaze vyrovnat hodně riskovali, zvýraznili ještě dalšími dvěma brankami.
Podrobný komentář k utkání Braga - Liberec naleznete zde.

Skupina D je jedinou, kde po dvou kolech není šestibodový tým. To bylo vzhledem k výsledkům prvního kola a dalšímu losu předem jasné, ale čekal se alespoň jeden čtyřbodový - nizozemský Heerenveen. Jenže doma nečekaně podlehl dánskému Odense 0:2, obě branky zaznamenal Rajko Lekič. V druhém utkání Racing Lens hostil španělskou Osasunu a v duelu s osmi žlutými kartami, z nichž šest jich viděli hráči hostujícího týmu, vyhrál 3:1 a dostal se tak hned do čela tabulky, přestože v prvním kole nehrál.

Ve skupině E se zatím vesměs daří favoritům, neohroženě zatím za postupem míří anglický Blackburn Rovers. Doma s Basilejí se sice dlouho nemohl prosadit, ještě čtvrt hodiny před koncem byl stav 0:0, jenže pak skóre otevřel Tugay, v závěru přidali po jednom gólu Jeffers a McCarthy a přesvědčivé vítězství, po němž mají Rovers šest bodů, bylo na světě. Na opačném pólu tabulky se nachází polský tým Wisla Kraków, po prohře s Blackburnem neuspěl ani venku, na hřišti francouzského překvapení letošní sezóny Nancy. Domácí vyhráli 2:1 díky dvěma brankám Berenguera.

Ve skupině F se zdá být, bohužel pro českého fanouška, po dvou kolech prakticky jasno. Sparta po prohře s Espanyolem nestačila ani na belgický Zulte-Waregem, podlehla mu 1:3 a bez bodu má už jen malé šance na postup. Stejně je na tom i Austria Vídeň, která si odvezla porážku 0:3 z Amsterdamu. V dresu Ajaxu opět řádil Klaas-Jan Huntelaar, autor dvou branek. Belgický Waregem překvapivě vede bez ztráty, v závěsu jsou Ajax a Espanyol s jediným zápasem, ale třemi body.
Podrobný komentář k utkání Waregem - Sparta naleznete zde.

Ani na skupinu G není pro nás příliš lichotivý pohled. Mladá Boleslav má za sebou sice jen jeden prohraný zápas, ale stalo se tak doma, s Panathinaikosem Atény a na hřištích soupeřů se bude ztráta dohánět jen těžko. Jeden čeká českého zástupce na půdě izraelského Hapoelu Tel-Aviv a ten ukázal, že umí - s loňským čtvrtfinalistou Rapidem Bukurešť uhrál remízu 2:2, a to dvakrát vedl.
Podrobný komentář k utkání Boleslav - Panathinaikos naleznete zde.

V poslední skupině H zatím hraje prim překvapivě Newcastle United, kterému se v domácí lize zatím příliš nedaří. Zraněními zdecimovaný tým se postaral o jedno z překvapení kola, když uspěl na hřišti silného Palerma, tři body za výhru 1:0 tam zařídil španělský útočník Albert Luque. V druhém zápase Celta Vigo hostila Frankfurt a uhrála s ním jen bod za remízu 1:1, přestože měla více než půl hodiny výhodu jednoho muže v poli.