Snad se teď rozjedeme, doufá Čermák po výhře 7:0 nad Teplicemi

15.12.2020 23:40 - Aktuality

Záložník Aleš Čermák pomohl Plzni třemi góly k suverénní domácí výhře 7:0 nad Teplicemi ve 12. kole první ligy. Šestadvacetiletý ofenzivní středopolař doufá, že se Viktoria, která naplno bodovala po čtyřech zápasech, rozjede a hráči získají do závěru podzimní části sezony větší sebevědomí.

Svěřenci trenéra Adriana Guľy za sebou mají těžké období, které vyvrcholilo v sobotu na stadionu Jablonce, kde prohráli 2:3, přestože po prvním poločase vedli o dvě branky. V duelu s Teplicemi však Západočeši pátou ztrátu za sebou nepřipustili.

"Po delší době cítím radost. Doufám, že se teď rozjedeme a po každém zápase budeme mít radost," řekl Čermák v nahrávce pro média od plzeňského klubu. "Samozřejmě vnitřní pocit teď bude lepší než po Jablonci. Rozhodně budeme sebevědomější," doplnil bývalý reprezentant do 21 let.

V nejvyšší soutěži zaznamenal už třetí hattrick. Tři góly v plzeňském dresu vstřelil také v dubnu 2018 v Brně (3:1) a letos v květnu při podobně jednoznačném domácím triumfu 7:1 nad Mladou Boleslaví.

"Je to skvělý pocit. Já jsem nikdy odmala moc branek nedával a najednou mám za myslím tři roky tři hattricky. Jsem šťastný a kéž by to tak šlo dál," konstatoval Čermák.

První trefou zvýšil v nastavení první půle na 3:0, podruhé se prosadil na začátku druhého poločasu a v 70. minutě zkompletoval hattrick další přesnou střelou. "Tam byla nádherná přihrávka od Kalviho (Lukáše Kalvacha) přes celou šířku hřiště. Ten třetí byl pro mě pocitově asi nejhezčí, i když jsem ho ještě neviděl," přiznal autor šesti ligových gólů v sezoně.

Těšilo ho, že domácí hráli proti Teplicím celou dobu ve vysokém tempu a ani za jasného vedení nepolevili v aktivitě. "Myslím si, že jsme dneska nějak extra nevypadli v žádné části utkání, což bylo super. Samozřejmě nám pomohla i červená karta, měli jsme i trošku štěstí, že nám nastřelili tyčku. Jen tak dál a potvrzovat to," prohlásil Čermák.

Podle něj byla pro Viktorii velmi důležitá i jeho první branka "do šatny" na 3:0. "Myslím si, že nám to hodně pomohlo, aby to zase nebylo 2:0 jako v Jablonci. Ale celý zápas jsme měli pod kontrolou, takže bych tak či tak věřil tomu, že to zvládneme," uvedl sparťanský odchovanec.

Plzeň se v neděli představí na Slovácku, podzimní část ligového ročníku uzavře den před Štědrým dnem na svém stadionu ve šlágru 14. kola proti vedoucí mistrovské Slavii.