Skuhravý mění tvář Baníku. Kapitánem je Jedlička, cílem klidný střed tabulky

S myšlenkami na klidný střed tabulky vstupují do nové ligové sezony fotbalisté Ostravy. Baník se především chce vyvarovat scénáři z uplynulé sezony, ve které se zachraňoval až v baráži proti Táborsku. Na úterní tiskové konferenci to řekl sportovní ředitel Luděk Mikloško.
Za vytyčenými metami Ostravany povede nový trenér Roman Skuhravý. Ten se v průběhu jednoho roku stal pátým hlavním koučem Baníku po Pavlu Hapalovi, Tomáši Galáskovi, Ondřeji Smetanovi a Josefu Dvorníkovi a vytvořil tak nejen klubovou raritu.
"Po loňské sezoně chceme stát nohama na zemi. Tak jako jsme měli dvě úspěšné sezony a najednou jsme po nich sletěli rychle dolů, může se stát, že vyletíme nahoru. Je to fotbal. Mužstvo bude potřebovat trochu času, než si zvykne na styl nového trenéra, ale polovina tabulky, to je to minimum, které od něj chceme," řekl Mikloško.
Ostrava podle odhadů v létě do posil investovala bezmála sto milionů korun. Zhruba na tolik vyšly příchody brankáře Martina Jedličky (Plzeň), Jevhenije Skyby (Karviná), Dantaye Gilberta (Dukla Praha), Matúše Kmetě (Minnesota United) a hostování s opcí Maksyma Djačuka (Dynamo Kyjev).
"Dali jsme tomu velké úsilí a děkuju klubu, že příchody těchto hráčů dotáhli. Věřím, že jsou to hráči, kteří můžou významně zasáhnout do základní sestavy," řekl Skuhravý.
Z druholigového béčka se do kádru dokázali prosadit stopeři Jiří Míček a Roan Nogha, z Opavy přestoupil gólman Matouš Babka a z hostování v Ružomberku se vrátil Samuel Grygar, který si ale hned v úvodu přípravy natrhl vaz v kotníku. Natažené postranní vazy v koleně přibrzdily také Djačuka, ten už ale pomalu vyklusává na trávníku a během dvou týdnů by se mohl ukázat na hřišti.
"Vletěl do toho po hlavě, v tréninku vypadal fantasticky, ale bohužel se hned zranil," podotkl Skuhravý.
Během pauzy odešlo sedm hráčů, pouze Ondřej Kričfaluši ale nastupoval stabilně v základu. Středového defenzivního fotbalistu a reprezentanta do 21 let získal belgický Royale Union. Dále odešli Ladislav Almási (Bohemians 1905), Pablo Ortiz (Juniores FC) a Matúš Rusnák (Podbrezová), Jakub Pira bude hostovat v Karviné a z hostování se do svých klubů vrátili Srdjan Plavšič (Czenstochowa) a Hamidou Kante (Slavia Praha).
"Udělali jsme kroky k tomu, aby se změnila herní, kondiční i mentální tvář týmu. Jsem nadšený z toho, jak kluci tuto filozofii přijali. Věřím tomu, že toto rozpoložení si přeneseme do sezony," řekl Skuhravý, který za kapitána určil brankáře Jedličku. "On si o to dennodenně říkal. Nemá smysl bavit se o jeho sportovní kvalitě. Ale musím říct, že mě až šokoval, jakým způsobem na sobě maká, a to i mimo fotbal. Volba byla jednoznačná," vysvětlil kouč.
Baník ligu zahájí v sobotu ve Zlíně. Pak doma přivítá Slavii.
Komentáře (9)
Přidat komentářOn to zvedne, klicove bude najit spolecnou rec s vedenim a nerozmrdat to hned na jare, snad ne, silny banik by byl pro ligu fajn
Klidný střed tabulky o titul
Ten Kante, to byla posila
Jsem zvědav, kam toho pokemona Slavka upíchne
Baník MISTR !
Btw. třetí sada dresů netradiční, ale za sebe rozhodně zajímavější, nez prvotní bílá a modrá .
Ale zatím nejlepší a extravagantní byla cernozelena pár let zpět.
No nic, v sobotu invaze do Zlína, pokud tam teda ještě něco zbylo.
Existenci té třetí hlavně vůbec nechápu. Barevné kombinace proti kterým jde použít jsou úplně stejné jako u bílého dresu, takže existence třetí sady tím úplně ztrácí význam.
Hlavně hrejte fotbal kluci a né grcku když už ani nemusíte být v pohárech! Tajně věřím ale, že budeme černým koněm ligy letos a do té 6tky se vlezem!
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele