Skotsko - 2. kolo

11.08.2007, 18:42, aktualizováno 12.08.2007, 17:56
Na čele skotské nejvyšší soutěže jsou i po neděli tři šestibodové celky. Bez ztráty kytičky zatím postupují Glasgow Rangers, Hibernian a Motherwell, k nimž se bude moci přidat ještě Dundee United. Po zaváhání z úvodního kola zabral také Celtic Glasgow...

Celtic před týdnem pouze remizoval doma s Kilmarnockem a ve Falkirku tak nutně potřeboval vyhrát. Úvod utkání tomu ale příliš nenasvědčoval, již v páté minutě se prosadil Higdon a domácí senzačně vedli. Nešťastníkem utkání se stal Milne, ten si nejprve v první půli dal vlastní branku a po změně stran poté byl vyloučen. Tou dobou již hosté vedli poté, co se trefil Miller, pečeť na vítězství Celticu pak ještě přidali Nakamura a Venegoor of Hesselink.

Glasgowští Rangers navázali na vítězství z Invernessu a doma si poradili se St. Mirren. Ke tříbodovému zisku nasměroval svěřence Waltera Smithe Ferguson, deset minut před koncem utkání pak složil gólové zápisné Cousin.

V Motherwellu se podstatné věci děly až v závěru. Když se v 82. minutě trefil hostující Tokely, začali se domácí fanoušci pomalu smiřovat s porážkou, jejich miláčci však zabrali a nakonec vydřeli tři body. V 85. minutě vyrovnal O'Donnell, v poslední minutě pak proměnil penaltu McCormack.

Podobný vývoj nabídlo rovněž střetnutí Hibernian s Gretnou. Nováček soutěže ještě v 64. minutě vedl o dvě branky a byl psychicky posílen díky neproměněné penaltě soupeře, přesto odjíždí domů s prázdnou. Slepenými brankami nejprve vyrovnali Zemmama a Fletcher, misku vah na domácí stranu poté naklonil Zemmama a v poslední minutě vše pojistil McCann.

Abedreed i Hearts si jistě představovaly daleko lepší vstup do sezony. V úvodním kole oba celky prohrály, nyní se ve vzájemném utkání rozešly remízou 1:1. O tu se postaral brankou z poslední minuty prvního poločasu Stewart.