SERIE A - SOUHRN 29. KOLA

17.03.2007, 22:43, aktualizováno 18.03.2007, 22:30
Inter Milán si může odškrtnout další překážku, i když Ascoli bylo asi lepším soupeřem, než se čekalo. Ve šlágru kola mezi Fiorentinou a římským AS se zrodila jediná bezbranková remíza. Na vítěznou vlnu se vrátil AC Milán, v dobrých výkonech pokračuje Lazio...

Fotbalisté Palerma nedokázali v Janově vyhrát ani proti oslabenému soupeři, Sampdoria hrála už od 36. minuty bez vyloučeného Falconeho. Palermo sice mělo herní převahu, ale za celý zápas vyslalo jedinou střelu na branku. Domácím se vedlo podobně, prostor mezi tyčemi trefili dvakrát, a tak je konečný výsledek 1:1 spravedlivým rozuzlením.

Souboj dvou elitních kanonýrů, Luky Toniho s Francescem Tottim, skončil nerozhodně stejně jako celý zápas Fiorentiny a AS Řím. Rozhodně se ale bylo na co koukat a oba brankáři měli co na práci. O jejich zaměstnávání se podle očekávání starali především Totti a Toni. Hostujícímu týmu ke vstřelení branky nepomohla ani skoro hodinová přesilovka po vyloučení Dainelliho.

Zatím co Fiorentina si boj o čtvrté místo opět zkomplikovala, AC Milán nezaváhal. Brankou Ambrosiniho porazil nejtěsnějším poměrem Atalantu a na Palermo ztrácí čtyři body, přičemž má jedno utkání k dobru.

Inter podle očekávání veze tři body z Ascoli, jednoduché to však neměl. Lepšící se domácí tým držel nerozhodný stav až do 65. minuty, pak začal úřadovat Zlatan Ibrahimovič. Švédský útočník dal dvě branky, za domácí v poslední minutě už jenom snížil Bonanni.

Důležitou výhru zaznamenala Parma, která se vrací do boje o prvoligovou příslušnost pro příští sezónu. Jejím nejbližším konkurentem je nyní Messina, ta doma totálně propadla a turínskému FC podlehla vysoko 0:3. Ještě hůře dopadla Catania, její fanoušci jsou v současné době určitě vděční za to, že jejich klub nasbíral hodně bodů v první polovině sezóny. Catania se po uzavření stadionu trápí, tentokráte podlehla Reggině 1:4.

V Udinese se na hřišti objevili dva čeští fotbalisté, Tomáš Sivok a Tomáš Zápotočný dostali příležitost od začátku střetnutí a i díky nim Udinese jasně přehrálo Livorno. Šestibodový zápas se hrál v Cagliari, kam zavítalo Chievo. A vedlo si více než dobře, domů si veze tři body za výhru 2:0.

Lazio pokračuje v ataku příček zajišťujících účast ve třetím předkole Ligy mistrů. Výhra nad Empoli je pro římský klub již šestou v řadě a vynesla ho až na třetí místo.