SERIE A - SOUHRN 27. KOLA

03.03.2007, 17:19, aktualizováno 04.03.2007, 17:29
Inter Milán se dokázal vrátit zpět na vítěznou vlnu, uspěl v Livornu a opět se přiblížil k zisku Scudetta, druhé AS Řím pouze remizovalo na půdě Ascoli. Palermo prohrálo v Messině a třetí místo drží už jen o dva body před Laziem, to přehrálo Sampdorii. Milán porazil Chievo a na Ligu mistrů mu chybí jen tři body, Fiorentina rozstřílela Turín a už je sedmá.

Roberto Mancini i přes úterní odvetu Ligy mistrů proti Valencii poslal na hřiště skoro to nejlepší, co měl k dispozici. Livorno šlo překvapivě do vedení poté, co se ve 27. minutě trefil Lucarelli. Už o osm minut později však srovnal Cruz a obrat v zápase zařídil v 66. minutě Zlatan. Hosté nakonec dovedli zápas do vízětného konce, Livornu nepomohlo ani vyloučení Maicona. To hodně rozhněvalo také trenéra Manciniho, jehož rozhodčí vykázal z lavičky.

AS Řím je v posledních dnech doma suverénní, venku je to ale jiná káva. Klub z hlavního města nepřivezl tři body již popáté v řadě, nepovedlo se mu to ani na půdě posledního Ascoli. To hodně dlouho dokonce sahalo po senzační výhře poté, co se ve 31. minutě trefil Soncin. Alespoň bod AS zajístil až pět minut před koncem Wilhelmsson.

Už v sobotu odehrál svůj zápas i třetí italský účastník Ligy mistrů, AC Milán. Na San Siro přijelo o záchranu bojující Chievo a chvilku to i vypadalo, že by mohlo odvézt velmi cenné body, v 16. minutě totiž Pelissier využil nedorozumění v domácí obraně a střelou do prázdné branky poslal hosty do vedení. Ještě do přestávky však srovnal Gilardino, když doklepl vyraženou střelu Kaká, vítěznou trefu pak zaznamenal deset minut po změně stran Oddo, jenž svou dělovkou z hranice vápna málem protrhl síť. Vítězství Rossoneri pak v poslední minutě pečetil z přímého kopu Seedorf.

Na chvilku se tak Milán dotáhl na Lazio, to však v neděli znovu odskočilo. Nejtěsnější vítězství nad Sampdorií zařídil Rocchi. Lazio odrazilo atak AC a samo se dotahuje na třetí Palermo. To prochází krizí, prohrálo na hřišti o záchranu bojující Messiny a má k dobru už jen dva body. Na pátém místě tabulky se před Milánem drží ještě Empoli, které na hřišti Udinese vytěžilo z minima maximum a vyhrálo 1:0.

Z patnáctibodového odečtu si pranic nedělá Fiorentina a zdá se, že bude ještě bojovat i o Ligu mistrů. Dnes vyslala svým soupeřům jasné varování v podobě pětigólové demolice trápícího se Turína. Ten sice překvapivě vedl, ale do přestávky otočil kanonýr Toni a po změně stran už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Mutu navíc v závěru nedal penaltu.

Druhým týmem s vysokým odečtem, konkrétně jedenáctibodovým, je Reggina. Před sezónou odepisovaný tým však bojuje a nebýt odečtu, pohyboval by se v lepším středu tabulky. Místo toho hraje o záchranu a ve veledůležitém souboji v Parmě sahal po třech bodech, jenže Rossiho penalta z poslední minuty znamená remízu 2:2 a propad Regginy na první sestupovou pozici, bod za Messinu. Parma zůstává předposlední a ztrácí na udržení pět bodů. Ve zbývajících utkáních Catania remizovala se Sienou a protáhla serii bez vítězství na sedm zápasů, naopak Cagliari poté, co z posledních pěti utkání získalo jediný bod, porazilo 2:0 Bergamo.