SERIE A – 35. KOLO

09.05.2005, 21:17
Aktuality
Šlágrem kola byl nepochybně duel mezi AC Milán a Juventusem. Zápas roku, jak byl označován, na sebe strhl nevídanou pozornost. Sampdoria a Udinese se stále přetahují o Ligu Mistrů a ani v bojích o udržení ještě není rozhodnuto, jistý není ještě žádný sestupující a kandidátů je stále více než dost.

Utkání o titul mezi vedoucími AC Milán a Juventusem sledovalo vyprodané San Siro, které vidělo jeden gól, a to z hlavičky hostujícího Trezegueta ve dvacáté minutě. Oba soupeři si vytvořili řadu příležitostí, ale buď narazili na dobrou obranu soupeře nebo na vynikající gólmany. Milánští se jistě dlouho zlobil na rozhodčího Collinu, který nepískl faul na Cafúa, ale to bylo ze strany domácích asi tak vše, jelikož jinak byli naprosto bezradní. Utkání mělo náboj i nápad, ale v některých chvílích pouze ze strany Juventusu, který si tak zaslouženě odvezl tři body za vítězství 1:0. Tři kola před koncem ligy vede o tři body právě před AC a má nakročeno k zisku Scudetta.

Inter Milán si pojistil třetí místo, v Brescii nenechal nic náhodě a vyhrál přesvědčivě 3:0. Dva góly zaznamenal nigerijský fotbalista v barvách Interu Obafemi Martins, třetí pak v závěru přidal Christian Vieri.

Duel z kolekce důležitých byl zápas mezi Laziem Řím a Udinese. Tým Marka Jankulovského v Římě vyhrál 1:0 a to mu stačilo k udržení čtvrtého místa, které zaručuje účast v předkole Ligy Mistrů v příští sezóně. Ale ještě ho nemá jisté, jelikož jen o skóre horší je Sampdoria, která zvítězila nad Lecce 3:0.

Z týmů, kterým hrozí sestup, si polepšila Fiorentina, která zvítězila v Chievu. O výhře 2:1 rozhodl deset minut před koncem střídající Bojinov. Za vítěze odehrál celé utkání český reprezentant Tomáš Ujfaluši.

Utkání, ve kterém padlo na italskou ligu nezvykle mnoho gólů, se odehrálo v Livornu. To před týdnem inkasovalo šest gólů od Parmy a stejný příděl dostalo i doma od Sieny, prohrálo 3:6.

Soupeř Livorna z minulého kola, Parma, hostila na své půdě AS Řím. Parma nezaváhala, nad soupeřem zvučného jména vyhrála 2:1 a má v tabulce stejný počet bodů jako AS. Její situace sice stále není jistá, ale na první sestupové místo má už náskok čtyř bodů.

Klasický výsledek italské kopané viděli diváci v Cagliari, kde domácí mužstvo uhrálo bezbrankovou remízu s Palermem. Zápas to byl ryze v italském stylu, ve kterém vynikly obrany, ale na druhou stranu si týmy nevytvořily výraznější šanci a asi proto se rozešly smírně.

Dalším nerozhodným výsledkem, tentokrát 1:1, skončilo utkání mezi Regginou a Bolognou. Nejprve hosté od 16. minuty vedli, ale zhruba patnáct minut po inkasovaném gólu domácí vyrovnali a získali do bojů o záchranu cenný bod.

Poslední utkání se hrálo na půdě Bergama, které zvítězilo nad Messinou v poměru 2:1. Domácí sice po prvním poločase prohrávali, ale nakonec se jim brankami ve druhém poločase podařilo utkání otočit. I tak je však Bergamo stále poslední a na udržení mu v tuto chvíli chybí tři body.