SERIE A - 27. KOLO

27.02.2006, 00:09, aktualizováno 27.02.2006, 22:18
Aktuality
Na čele Serie A se nic nemění, pět prvních týmů vyhrálo. Juventus si poradil s Lecce, Inter přehrál Udinese, AC Milán přivezl body z Palerma. Po dvou porážkách zabrala Fiorentina, zvítězila v Parmě, ale na čtvrté místo se nevrátila. To drží AS Řím, uspělo v derby s Laziem a jedenáctým vítězstvím za sebou vytvořilo nový italský rekord.

V utkání Parmy s Fiorentinou měli domácí raketový start do utkání. Z penalty se hned v úvodních minutách prosadil Simplicio a když se v 19. minutě trefil také Bresciano, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Mužstvo z Florencie ale předvedlo ještě famóznější obrat. Ještě do přestávky stihl vyrovnat Valeri Božinov, ve druhé půli se pak trefili také Jorgensen a Jimenez a Fiorentina si tak v krásném utkání zajistila plný počet bodů a v podstatě také kontakt se špičkou tabulky.

Ve druhém sobotním utkání se střetly Reggina a Livorno, nezáživné utkání ale příliš vzruchu nepřineslo. Livorno sice poslal Stefano Morrone do vedení již v první minutě druhého poločasu, Francesco Cozza však stačil vyrovnat na konečných 1:1.

Ve velmi prestižním utkání se na Stadio Olimpico utkaly dva římské celky Lazio a AS. Úspěšnější bylo AS, které tak vyhrálo již jedenácté ligové utkání v řadě a v tabulce Serie A stoupá nezadržitelně vzhůru. Po půlhodině hry poslal AS do vedení Rodrigo Taddei a v 64. minutě zdvojnásobil vedení hostů Alberto Aquilani. AS hrálo velmi agresivně a jeho hráči si vykoledovali celkem pět žlutých karet, i přesto však dokázalo odvěkého rivala vcelku bez problémů porazit.

Juventus byl v souboji s Lecce jasným favoritem, Lecce však soupeře na Delle Alpi zaskočilo. Po deseti minutách hry se totiž trefil Gennaro Delvecchio. Již po dalších osmi minutách ale bylo vyrovnáno, trefil se Emerson. Bianconeri si i nadále udržovali jasnou převahu, kterou ale dokázali gólově zužitkovat až minutu před odchodem do kabin, kdy se trefil Robert Kovač. Třetí hřebíček do rakve hostí pak zasadil Alessandro Del Piero, jež z pokutového kopu upravil na konečných 3:1.

Přemožitel Slavie Praha z poháru UEFA, sicilské Palermo, tentokrát vyzvalo mnohem slavnějšího protivníka – samotné AC Milán. A milánský velkoklub měl o pořádnou motivaci postaráno, bylo to totiž právě Palermo, které jej nedávno vyřadilo z Italského poháru. Tentokrát tak Rossoneri neponechali nic náhodě a z horké půdy si odvezli plný počet bodů, když se ve druhé půli trefili Filippo Inzaghi a Andrej Ševčenko.

Ve velmi emotivním duelu se střetl druhý milánský velkoklub Inter s Udinese. Gólový účet utkání načal v 18. minutě z penalty Julio Cruz, stejný hráč pak krátce po přestávce zvýšil už na 2:0. Když pak v 60. minutě zvyšoval Obafemi Martins na 3:0, zdálo se, že už se pouze v klidu dohraje. To byl však velký omyl. Ke konci utkání se na hřišti začalo pořádně jiskřit a obě mužstva nakonec dohrávala pouze v desíti. Vincenzo Iaquinta pak už jen z penalty korigoval na konečných 3:1.

V dalším utkání přivítalo Cagliari Chievo Veronu. Domácí sice po půlhodině hry poslal do vedení David Suazo, ale poté, co byl ve druhé půli vyloučen Bega, museli bránit svůj hubený náskok. Tlaku Chieva však nakonec přece jen neodolali a 85. minutě inkasovali – šťastným střelcem byl Simone Tirbocchi. Chievo dokonce stihlo v závěru vstřelit i další branku, ani to však na tři body nestačilo. Massimo Gobi zajistil domácím v poslední možné chvíli cenný bod.

Messina si v dalším utkání 27. kola nedokázala přivést ani bod ze hřiště Ascoli je tak stále v reálném ohrožení sestupu. Jediný gól utkání vstřelil až v nastaveném čase druhé půle Alfred Cariello.

V poměrné nezáživném utkání se střetly Siena a Sampdorie Janov. V 72. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Angelo Palombo a domácí tak mohli otevřít hru. Tento krok jim také nakonec přinesl ovoce. Deset minut před koncem se hlavou trefil Simone Vergassola, což byl také nakonec jediný gólový okamžik utkání.

Souboj Empoli a Trevisa byl střetnutím mužstev, která nutně potřebovala výrazně bodovat, neboť hrozba sestupu je u obou značně reálná. Fanoušci ani jedné strany se tak po remíze 1:1 nemohli příliš radovat. Do vedení se nejprve dostali hosté, za něž se trefil Emanuele Filippini. Od 77. minuty ale hráli bez vyloučeného Baseggia a těsné vedení uhájit nedokázali. Sergio Almiron sice neproměnil pokutový kop, ale v posledních minutách utkání se domácí zásluhou Rigana přeci jen dočkali a získali tak alespoň bod.