Senica o postup ještě zabojuje

20.07.2012, 21:23
Aktuality
Senica v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy cestovala na horúcu pôdu do APOEL-u Nikózia, ktorý bol jasným favoritom. Cyperský klub však v úplne prvom zápase sezóny 2012/2013 nezískal jednoznačný výsledok a vyhral napriek veľkej prevahe len 2:0, čo ešte neznamená beznádej Senice. Tá sa bude snažiť v odvete ešte cyperský klub prekvapiť a potrápiť.

Vo štvrtkovom zápase mal takmer po celý zápas územnú prevahu APOEL, ale Senicu držal nad vodou skúsený gólman Švenger. V 33. minúte však nemal český gólman nárok na pokus Aíltona a o sedem minút neskôr ani na presný zásah Alexandoua. V druhom polčase sa však osmelila aj Senica, hrozila po brejkoch po šanciach Masaryka či Blackburna. Najviac však Záhoráci pohrozili po rohu hlavičkou Koutného, ktorý trafil brvno. Senica však napokon prehrala 0:2, to však neznamená, že odveta je pre Senicu stratená. V nej sa pokúsia o malý zázrak.

"Musíme sa o to aspoň pokúsiť. Veriť treba vždy a ak by sme, povedzme, v prvom polčase odvety strelili gól, udržíme sa v hre. Snáď sa nám podarí súpera aspoň potrápiť a čo najviac mu znepríjemniť jeho postupové ambície," vyhlásil po zápase kapitán FK Senica Tomáš Kóňa. Tréner Zdeněk Psotka následne povedal: "Inkasovali sme v prvom polčase dva góly, no v druhom dejstve sa naša hra zlepšila a v závere nás podržal brankár Švenger. V odvete musíme hrať rozumne. Myslím si, že to bude zápas v odlišnom počasí a domnievam sa, že ak sa ešte chceme pobiť o postup, musíme skórovať aj z toho mála šancí, ktoré si utvoríme."

Aj tréner APOEL-u Ivan Jovanovič uznal, že odveta nebude vôbec jednoduchá. Veď jeho mužstvo odohralo proti Senici prvý zápas v novej sezóne, čo sa ukázalo aj na výsledku. Podľa jeho slov bolo jeho mužstvo ešte nerozohrané a dosť nervózne. A práve tieto faktory podľa neho ešte nerozhodnú odvetu, ktorá nebude pre nich vôbec ľahká.

Odveta sa odohrá budúci štvrtok o 19:30 v Senici. Postupujúci z tejto dvojice sa stretne úspešnejším z dvojice KF Tirana (Albánsko) - Aalesund (Nórsko). Prvá konfrontácia uvedených tímov priniesla nerozhodný výsledok 1:1.

Autor: Filip Kubaliak / profutbal.sk