Senecký se vrátil a Ankaragücü neprohrává

05.05.2011, 13:14
Aktuality
Bývalý slovenský reprezentant Štefan Senecký si v tureckej lige užíva pohodové chvíle. Po niekoľkomesačnom zranení sa vrátil do brány a odvtedy tím s početnou slovenskou enklávou neprehral. Naposledy sa mu podarilo proti Karabüksporu vychytať tretiu nulu v sezóne.

Najprv sa podieľal na víťazstvách nad Bucasporom v pomere 5:3 a Istanbulom B.B 4:1. V pondelok vychytal nulu pri bezgólovej remíze s Karabüksporom. "V predošlých dvoch stretnutiach sa z oboch strán strieľalo ako pri Verdune, tentoraz to bolo trochu pokojnejšie. Pre brankára to však nie je ktoviečo, lebo sa nedá tak rozchytať, ako keď je frmol. Preto ma teší, že spoločne s obranou sme to vyriešili. Bolo tam niekoľko nebezpečných striel, najmä v prvom polčase," zhodnotil zápas.

Mohlo to však byť všetko inak, keby rozhodca v poslednej minúte nezmenil svoj verdikt o pokutovom kope. "Seno", ako brankára prezývajú to zobral ako zaujímavú príhodu s humorom a už sa sústredí na ďalšie zápasy. Do konca ročníka sa ešte stretne v súboji proti Fenerbahce, kde hrá aj jeho kamarát Miroslav Stoch: "Pre náš klub to bude také vyvrcholenie sezóny. Určite nás čaká peklo a výborný zápas. Veľmi sa naň teším. Náš Miňo dal naposledy gól, je pri chuti, ale s gólom do mojej bránky asi rátať nemôže," dodal s úsmevom gólman 9. tímu ligy.

Autor: Ľubomír Hudačko / profutbal.sk