Šéf španělské ligy odstoupil, aby mohl znovu kandidovat

03.12.2019 11:54 - Aktuality
 
Předseda španělské ligy Javier Tebas rezignoval na svou funkci, v nových volbách se o ni chce ale znovu ucházet. Sedmapadesátiletý funkcionář, jemuž současný mandát vyprší v říjnu 2020, věří, že bude zvolen i na další čtyřleté období a získá tak silnější pozici pro vyjednávání o nových smlouvách na vysílací práva.

Tebas stojí v čele španělské ligy od roku 2013, kdy vystřídal Josého Luise Astiazarána. V roce 2016 rovněž předčasně rezignoval a ve volbách, v nichž neměl protikandidáta, získal druhý mandát.

Jednání o vysílacích právech na období 2022 až 2025 by měla podle Tebase začít mezi březnem a červnem 2021. To je podle něho příliš brzy po původně plánovaném termínu předsednických voleb, dřívější volby tak lize zajistí větší stabilitu a důvěryhodnost pro partnery.

Silný mandát bude La Liga podle Tebase potřebovat i v boji proti navrhovaným změnám v evropských soutěžích. Zvažované úpravy formátu Ligy mistrů už Tebas v minulosti ostře kritizoval.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1582
Komentáře (5 / 0 nových)
Messiáš
03.12.2019 12:13
#
Jo, fandím mu. Dlouho jsem ho nemusel kvůli jeho otevřeným sympatiím k Madridu, ale na to on vliv nemá. Hlavně je to jeden z mála, který se nehodlá spokojit s hraním druhých houslí na poli televizních práv. Je ostatně ostudné, že La Liga po dekádě dominance a s marketingovými esy jako Messi, Ronaldem a Neymarem si nedokázala vytvořit lepší pozici, ale Tebas je jeden z mála v tomhle ohledu kompetentní
Remt
03.12.2019 22:18
#
nemůžu si pomoct ale když slyším nebo čtu slovní spojení: fotbalový funkcionář, tak se mi chce blejt.. a vidim za tím hned nějaké šmeliny
***Chelsea FC***
03.12.2019 12:13
#
Palermo
mrann1x
03.12.2019 13:28
#
Mohl by se chytnout s Rubialesem za ruku a oba by mohli táhnout do ****
Jan Horáček
04.12.2019 11:10
#
V pondělí večer hrálo doma Porto - poloprázdný stadion. Včera hrál doma Lyon proti Lille - poloprázdný stadion. Různé ty pondělní dohrávky - poloprázdné stadiony. Proč se ta kola neodehrají v jednotných termínech jako kdysi (např. Bundesliga 15:30 ) a televize pak ty zápasy nevysílá ze záznamu ?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.