Šéf FIFA Infantino kvůli vyšetřování suspendován nebude

02.08.2020 11:30 - Aktuality
Gianni Infantino (© buzzkenya.com)
 
Předseda FIFA Gianni Infantino, se kterým bylo ve Švýcarsku zahájeno trestní řízení, zatím suspendován nebude. Světová fotbalová federace o tom informovala s tím, že padesátiletý funkcionář nebyl obviněn ani mu nebyla prokázána vina.

Infantina začaly švýcarské úřady vyšetřovat kvůli tajným schůzkám s generálním prokurátorem Michaelem Lauberem, jenž vedl vyšetřování řady případů, v nichž byli činovníci FIFA podezřelí z korupce. Lauber v souvislosti se schůzkami nabídl rezignaci.

Infantino, který byl do čela FIFA zvolen po vypuknutí rozsáhlého korupčního skandálu ve vedení světového fotbalu v roce 2015, označil schůzky za zcela legitimní a legální. Postavila se za něj i FIFA. Je přesvědčená, že se nakonec ukáže, že Infantino neudělal nic špatného.

"Ve výkonu funkce předsedy mu nic nebrání," uvedla FIFA v prohlášení. "Je sice vyšetřován švýcarskými úřady, ale nebyl obviněn a ani se ničím neprovinil. FIFA i její předseda budou i nadále spolupracovat s vyšetřovateli až do úplného uzavření případu," dodala.

"Jsme přesvědčeni, že na konci vyšetřování se jasně ukáže, že předseda FIFA setkáním s generálním švýcarským prokurátorem neudělal nic špatného," přidala FIFA, která reagovala na výzvu zdiskreditovaného Seppa Blattera k Infantinově suspendování. Blatter o místo v čele FIFA přišel po vypuknutí aféry v roce 2015 a nahradil ho právě Infantino.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 649
Komentáře (4 / 0 nových)
REPLIKATOR
02.08.2020 12:13
#
BAN
Pablos
02.08.2020 12:49
#
Měli o tom losovat míčky
RM1999
02.08.2020 13:35
#
Nic neudělal a ta částka taky nesouhlasí.
REPLIKATOR
02.08.2020 14:17
#
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.