RUSKO: BOJ O TITUL POKRAČUJE

04.10.2004, 19:02
Aktuality
Pět kol před koncem ruské Premier Ligy je boj o první místo v tabulce neuvěřitelně vyrovnaný a titul může spadnout do klína kohokoliv ze čtveřice Zenit Petrohrad, CSKA Moskva, Lokomotiv Moskva či Křídla Sovětů Samara.

K titulu má zatím nejblíže Zenit Petrohrad, který je sice momentálně v tabulce až třetí, ale k dobru má dnešní domácí dohrávku s Amkarem Perm. Ten má ovšem úplně jiné starosti než Zenit, protože bojuje o záchranu, a tak je jasným favoritem Petrohrad.

V Petrohradě panuje obrovská euforie, celé město žije fotbalem. Důkazem toho je návštěvnost na domácích zápasech, stadion s kapacitou 22 500 diváků je pokaždé beznadějně vyprodán. Za strůjce úspěchů je kromě samotného hráčského kolektivu považován trenér Vlastimil Petržela, který je v Rusku velmi uznáván. V Zenitu odvedl obrovský kus práce, svým hráčům ordinuje rychlý a pohledný fotbal a ačkoliv Zenit nemá tak vysoký rozpočet, jako třeba CSKA Moskva nebo Spartak Moskva, český kouč zde vybudoval asi nejlepší ruský klub současnosti.

V sobotu se proti sobě utkaly dva moskevské týmy, Spartak a Torpedo. Ve 37. minutě za hostující Torpedo skóroval Semšov, který svou střeleckou potenci potvrdil v 57. minutě a hostům zařídil dvoubrankové vedení. Spartak, který je dlouhodobě z formy, své utkání opět nezvládl a výsledek jen korigoval v 72. minutě z penalty domácí Aleničev, a tak v malém moskevském derby zvítězilo Torpedo 2:1. V dalším utkání, v němž zvítězila Samara 2:1 nad Kazaní, vedla Samara už od 23. minuty, kdy dal branku z penalty Tichonov. V 65. minutě jí zkomplikoval cestu za vítězstvím Domingues, ovšem v samotném závěru dal rozhodující branku Karjaka.

Ve zbývajících zápasech remizoval Vladikavkaz s Volgogradem 1:1, Rostov doma prohrál s FC Moskva 1:2, Dynamo Moskva doma těsně zdolalo Jaroslavl 1:0, Lokomotiv doma zvítězil nad Saturnem Ramenskoje 2:0 a Krasnodar podlehl v domácím prostředí výborně hrajícímu CSKA Moskva 0:3. Poslední zápas 25. kola je duel Zenit Petrohrad - Amkar Perm, který se hraje dnes.