RUSKO - 9. KOLO

24.05.2005, 22:19
Aktuality
Hráče CSKA Moskva po středečním vítězném finále poháru UEFA čekal další těžký zápas, tentokrát proti vedoucímu Spartaku Moskva. A stejně jako v lisabonském finále se z vítězství po prohraném poločase mohli radovat hráči CSKA. Díky tomu se do čela tabulky vyhouplo moskevské FC, které porazilo nováčka z Tomsku.

Městské derby mezi Spartakem a CSKA, do nějž zasáhla i dvojice českých reprezentantů v barvách Spartaku, Martin Jiránek a Radoslav Kováč, proběhlo ve stejné režii jako finále poháru UEFA. Ve 28. minutě otevřel skóre domácí Bojarincev, ale po přestávce vyrovnal Aldonin a v 59. minutě otočil na 2:1 pro CSKA Berezutsky, který se trefil i ve středu proti Sportingu. Domácím se vyrovnat už nepodařilo a hostujícímu celku se nakonec povedlo vsítit ještě jeden gól, úspěšným střelcem byl chorvatský útočník Ivica Olic. Spartak tak klesnul na třetí místo, CSKA se posunulo na deváté místo, navíc se třemi zápasy k dobru.

FC Moskva na svém hřišti přivítala Tomsk a hned v 16. minutě šel domácí favorit po trefě Brakamonteho do vedení. Za dvě minuty se trefil Kiričenko a načal tak svůj hattrick, který dovršil ještě dvěma trefami z penalty. Za hosty jedenáct minut před koncem alespoň korigoval na konečných 4:1 pro FC Moskva Klimov. FC Moskva po devíti kolech vede tabulku, Tomsk klesnul z desátého na třinácté místo.

Rubin Kazaň doma pouze remizovala s Terekem Groznyj. Již ve 2. minutě domácí poslal do vedení český záložník Tomáš Čížek, ale ve zbytku utkání se již domácím skórovat nepodařilo, a tak v 79. minutě zpečetil na konečných 1:1 hostující Fedkov. Rubin setrval na sedmém místě a stejně tak Groznyj nadále okupuje patnácté, sestupové místo.

Torpedo hostilo v malém moskevském derby Lokomotiv, který bylo před utkáním na čtvrtém místě pouze o skóre za Torpedem. Utkání rozhodl ve prospěch Lokomotivu jediný gól, který ve 13. minutě vstřelil Izmailov. Lokomotiv se posunul v tabulce na druhé místo, Torpedo kleslo na čtvrté místo.

Ve zbývajících duelech remizoval Perm s Vladikavkazem 0:0, beznadějně poslední Rostov doma podlehl Dynamu Moskva 0:3, Saturn Ramenskoje remizovalo 1:1 se Samarou a špatná forma Zenitu Petrohrad z posledních zápasů se potvrdila v utkání v Jaroslavli, kde svěřenci Vlastimila Petržela podlehli domácím nejtěsnějším rozdílem, 0:1.