RUSKO - 8. KOLO

17.05.2005, 10:58
Aktuality
Dosud vedoucí FC Moskva si odvezl z čečenské metropole Grozného pouze bod za bezbrankovou remízu, a tak se do čela dostal další moskevský klub, Spartak, který vyhrál 1:0 v Tomsku. Možná zlomový zápas odehrál Lokomotiv, ten se totiž po sérii nemastných výkonů rozstřílel proti Rostovu a jasně zvítězil 4:0.

Již ve čtvrtek, 5. května se hrála předehrávka 8. kola, Zenit Petrohrad v ní hrál doma s Torpedem Moskva. Po bezbrankovém poločase poslal v 50. minutě domácí do vedení český krajní obránce Pavel Mareš, ovšem za necelou čtvrthodinu odpověděl Semšov. Další branky již nepadly, a tak tento duel skončil remízou 1:1.

Víkend po předehrávce Zenit - Torpedo čekala na hráče přestávka a tak si diváci museli počkat na další utkání až do soboty 14. května.

První zápas po devítidenním půstu byl duel mezi Dynamem Moskva a Amkarem Perm. Skóre otevřel domácí Siseru, zanedlouho ale vyrovnal Linkar a po přestávce zpečetil z penalty hostující Pjatibratov. Vítězstvím se Perm posunul na deváté místo, Dynamo kleslo na jedenácté místo o bod za Perm.

Lokomotiv v této sezóně nijak neoslňoval a i přesto, že jako jediný nenašel přemožitele, s pěti remízami setrvával na pátém místě. Po poločasovém skóre 0:0 to i v sobotním utkání proti Rostovu dlouho vypadalo na velké trápení úřadujícího šampióna, ale po trefách Jevsejeva, Hohlova a dvou brankách Loskova si nakonec Lokomotiv připsal první vyšší vítězství probíhajícího ročníku Premier Ligy. Výhra 4:0 znamená pro Lokomotiv 4. místo v tabulce, o skóre za Torpedem a o skóre před Zenitem.

Tom Tomsk na svém hřišti přivítal slavný Spartak Moskva. Favorit na Sibiř přicestoval i s dvojicí českých hráčů, Martinem Jiránkem a Radoslavem Kováčem. Oba odehráli celý zápas a zasloužili se o vítězství Spartaku 1:0, úspěšným střelcem byl Pavlenko, který sestřelil hostům tři body necelých čtrnáct minut před koncem.

Ve zbývajících utkáních zvítězila Samara nad Jaroslavlí 1:0, Terek Groznyj remizoval 0:0 s FC Moskva a v napínavé přestřelce zvítězil Vladikavkaz nad Rubinem Kazaň 4:3.