RUSKO - 7. KOLO

04.05.2005, 15:49
Aktuality
Magnet 7. kola ruské Premier Ligy mezi Zenitem Petrohrad a Lokomotivem Moskva skončil remízou 1:1, což znamenalo již pátý nerozhodný výsledek úřadujícího šampióna z Moskvy v letošní sezóně. Vedoucí Torpedo, které má stále zápas s CSKA k dobru, na domácí půdě pouze remizovalo se Samarou 0:0.

Zenit měl oproti Lokomotivu výhodu domácího prostředí, svěřence Vlastimila Petržely hnalo vpřed dvacet tisíc fanoušků. Přesto otevřeli skóre hosté, v 72. minutě se za Lokomotiv trefil z penalty Loskov. Český útočník Lukáš Hartig v 81. minutě zařídil Zenitu alespoň remízu. Petrohrad se propadl na čtvrté místo, Lokomotiv po páté remíze v sezóně postoupil ze šestého na páté místo.

V souboji o střed tabulky se střetla Kazaň a moskevské Dynamo. Ve 24. minutě dal vedoucí branku domácích z penalty Roni, ovšem do přestávky vyrovnal Bulykin. V 63. minutě ale nakonec strhnul vítězství na stranu Kazaně Domingues.

Překvapení úvodních kol Ramenskoje v utkání s Tomskem prohrálo 0:2 po brankách Medveděva ze 4. minuty a Skapenka z 51. minuty. Saturn, v němž důležitou úlohu hraje také český gólman Antonín Kinský, se v tabulce propadl na 7. místo, nováček z Tomsku je ihned z ním osmý

Torpedo Moskva, vedoucí tým, který má navíc k dobru venkovní utkání s CSKA Moskva, hostil Samaru. Po devadesáti minutách se od začátku na ukazateli skóre nic nezměnilo, po bezbrankové remíze spadlo Torpedo na třetí místo, ovšem jen o skóre za druhý tým a o bod za vedoucí celek.

Třetí FC Moskva hrála zápas s Vladikavkazem a již v 11. minutě poslal moskevský tým do vedení Brakamonte. Nakonec to byl i jediný gól utkání a tak se díky této výhře moskevský tým posunul na vedoucí příčku.

Ve zbývajících zápasech Perm porazil nejtěsnějším rozdílem Rostov a Spartak zvítězil 3:0 nad Terekem Groznyj, díky této výhře se Spartak posunul na druhé místo. CSKA Moskva má oproti ostatním mužstvům odehráno pouze pět zápasů, k dobru má utkání s Torpedem a s Jaroslavlí.