RUSKO - 5. KOLO

19.04.2005, 20:01
Aktuality
Změna na vedoucí pozici se po 5. kole Premier Ligy se nekonala, první je stále Zenit Petrohrad. Po týden staré prohře v Tomsku svěřenci Vlastimila Petržely v magnetu kola na domácí půdě porazili CSKA Moskva 1:0. Ani druhý celek tabulky Torpedo Moskva nezaváhal a doma si poradil s Tomskem.

V sobotu přivítala Jaroslavl nováčka z Grozného a jelikož oba týmy nasbíraly po čtyřech kolech shodně 3 body, dal se očekávat vyrovnaný boj. A tak se také stalo. Skóre otevřel až v 75. Minutě hostující Fedkov, ovšem za pět minut byl stav znovu nerozhodný, za domácí se trefil Chazov. Když už vše spělo k remíze 1:1, hosté se ve vlastním pokutovém území provinili faulem, po kterém následovala penalta. Tu proměnil Patric a zajistil tak Jaroslavli první letošní výhru.

V dalším duelu hraném v sobotu porazil Saturn Ramenskoje i díky českému reprezentačnímu brankáři Antonínu Kinskému Vladikavkaz 3:1. Saturn se posunul už na čtvrtou pozici.

Obhájce titulu Lokomotiv Moskva jen remizoval v Samaře 0:0 a i přesto, že ještě v této sezóně nedostal gól, patří Lokomotivu až páté místo v tabulce.

Moskevské Torpedo vyhrálo nad Tomskem 3:0 a nadále si drží velmi překvapivé druhé místo. Ve zbývajících sobotních duelech zvítězila Kazaň nad Permem 2:0 a moskevské FC dokázalo nejtěsnějším rozdílem porazit Rostov.

V neděli se střetly dva velcí adepti na titul, Zenit Petrohrad a CSKA Moskva. Svěřenci českého trenéra Vlastimila Petržely zvládli veledůležitý zápas lépe než konkurenti z hlavního města a díky trefě Bystrova z 54. minuty zvítězili 1:0. Do zápasu zasáhli i tři Češi, od začátku nastoupil Mareš i Flachbart a těsně před koncem české trio doplnil střídající Šírl.

Moskevské derby mezi Spartakem a Dynamem začal lépe pro hosty, když ve 13. minutě otevřel skóre Ribeiro, ale dále byl zápas jasně ve znamení Spartaku, za nějž nastoupili Martin Jiránek i Radoslav Kováč. V 16. minutě se trefil argentinský útočník Cavenaghi a za čtvrt hodiny stejný hráč otočil na 2:1 z pohledu domácích. Do poločasu zvýšil ještě na rozdíl dvou branek Bojarincev, který v 56. minutě zvýšil už na 4:1. Na konečných 5:1 pro Spartak pečetil v 86. minutě Rodriguez. Spartak se tak vyhoupnul na třetí příčku v tabulce.