RUSKO - 4. KOLO

11.04.2005, 21:22
Aktuality
V Rusku se o víkendu hrálo již čtvrté kolo letošní sezony tamní Premier Ligy, v jehož programu ovšem chyběl nějaký vyloženě zajímavý duel. Dvě utkání se hrály v sobotu, šest zbývajících v neděli. Liga je zatím vyrovnaná, nikdo výrazně neodskočil. Za vedoucím Zenitem se na dalších sedmi místech srovnalo hned šest moskevských týmů.

Úvod sezóny vyšel Zenitu Petrohrad skvěle. V prvním kole doma přehrál moskevské Dynamo v poměru 4:1, ve druhém suverénně zvítězil ve Vladikavkazu 3:0 a ani v dalším kole nedal Zenit soupeři šanci, nad Terekem Groznyj vyhrál vysoko 5:1.

Nejslavnější ruský klub Spartak Moskva v minulé sezóně zůstal zcela za očekáváním a skončil až osmý, ani vstup do letošní nebyl nejšťastnější, v úvodním kole prohrál doma 0:2 s FC Moskva, v dalším utkání na domácí půdě sice zvítězil nad Kazaní 3:0, ale ve třetím kole (opět v domácím prostředí) jen remizoval s Permem 1:1.

Poslední ligový šampión Lokomotiv Moskva vkročil do sezóny domácím vítězstvím nad Tomskem 2:0, v následujících dvou duelech s moskevskými soupeři, nejprve s FC, potom s CSKA, remizoval shodně 0:0.

Fotbalisté CSKA Moskva zahájili sezónu povinným domácím vítězstvím nad Terekem Groznyj 3:0, s dalším nováčkem následně body ztratili, z Tomsku si odvezli remízu 0:0 a stejně skončil i výše zmíněný zápas s Lokomotivem.

Z méně slavných mužstev se v úvodních třech kolech ukázal ve skvělém světle Saturn Ramenskoje, jenž sice v prvním kole jen remizoval 0:0 s Kazaní, ale v dalších kolech Saturn zvítězil nad Permem 2:0 a stejným výsledkem porazil i Rostov.

AKTUÁLNÍ KOLO

V sobotu hostilo moskevské Dynamo Saturn Ramenskoje, po bezbrankovém poločasu se v 50. minutě trefil Vladimir Besčastnych a vedení 1:0 domácí udrželi až do konce. Saturn tedy poprvé letos prohrál a český brankář v jeho službách Antonín Kinský inkasoval první gól v této sezóně.

I druhé sobotní utkání se hrálo v Moskvě, Lokomotiv hostil Rubin Kazaň a i tento duel rozhodl jediný gól. V 56. minutě sestřelil pro Lokomotiv vítězství ruský reprezentant Dmitrij Syčev.

V neděli hostil nováček z Tomsku štiku minulé sezony Zenit Petrohrad. Trenér Zenitu Vlastimil Petržela do zápasu nasadil hned trio krajanů - Mareše, Flachbarta a Šírla, ovšem ani ti nezabránili překvapivé výhry domácího celku, za nějž se trefil z přímého kopu ve 23. minutě Borzenkov a samém závěru pečetil na konečných 2:0 Medvěděv.

V zápase CSKA Moskva - Křídla Sovětů Samara nehráli domácí v absolutně nejsilnější sestavě, přesto hosty rozstříleli 5:0. Ve zbývajících utkáních zvítězilo Torpedo v Grozném 1:0, Vladikavkaz remizoval doma s Jaroslavlí 1:1, Spartak Moskva s Martinem Jiránkem a Radoslavem Kováčem v základní sestavě vyhrál v Rostově 1:0 a Perm se s mužstvem FC Moskva rozešel bez branek.