RUSKO - 30. KOLO

15.11.2004, 22:35
Aktuality
Vítězem ruské Premier Ligy v sezoně 2004 se nakonec stal moskevský Lokomotiv, který je mistrem největší země světa podruhé ve své dlouhé historii. Titul si zajistil vítězstvím 2:0 na hřišti v Jaroslavli. Zenit Petrohrad, který ještě nedávno hrál o titul, nakonec klesl až na čtvrté místo.

Druhé CSKA Moskva v malém derby jasně přehrálo tým FC Moskva 1:4 a z cizího hřiště si vysoké vítězství vezl i Zenit Petrohrad, který porazil Volgograd 5:2. Zenit, který se ke konci sezony potýkal s velkým poklesem formy, boj o třetí místo se Samarou i přes toto vítězství prohrál a skončil až čtvrtý, protože na straně Samary stála lepší bilance ze vzájemných zápasů. Velkým zklamáním skončil letošní ročník i pro ambiciózní Spartak Moskva, který podával po celý rok nevyrovnané výkony a skončil a ž osmý, což pro klub takového jména není zrovna lichotivá vizitka. Sestupujícími týmy jsou Kuban Krasnodar a Rotor Volgograd.

V nejdůležitějším zápase posledního kola, v němž se střetla šestá Jaroslavl s prvním Lokomotivem, otevřel skóre už ve 4. minutě Bilyaletdinov a do hry hostů touto trefou přinesl klid. Ve 20. minutě zvýšil na 2:0 Sicev a protože se výsledek do konce utkání už nezměnil, připadl mistrovský titul bez ohledu na výsledky ostatních duelů do rukou Lokomotivu.

FC Moskva v utkání s CSKA vedl od 10. minuty, kdy se trefil Baba. Jenže těsně před přestávkou hosté vyrovnali zásluhou Semaka a po přestávce obrat skóre dokonal Lava. Domácí se na vyrovnání nezmohli a ještě dvakrát inkasovali. V 55. minutě se za hosty trefil Carvalho a na konečných 4:1 pro CSKA zpečetil výsledek Brazilec Vagner Love. Bylo to ale hořké vítězství, hráči CSKA i s Jiřím Jarošíkem byli o stavu v Jaroslavli dobře informováni...

Ve zbývajících zápasech doma podlehl Rotor Volgograd Zenitu Petrohrad 2:5, Perm prohrál s Krasnodarem 1:2, Dynamo Moskva remizovalo se Spartakem Moskva 1:1, Kazaň rozdrtila Vladikavkaz 4:1, Saturn Ramenskoje na svém hřišti nestačil na Samaru a prohrál 1:2 a Torpedo zvítězilo nad Rostovem 4:1.