RUSKO - 28. KOLO

03.11.2004, 12:49
Aktuality
Už jen dvě kola zbývají do konce Premier Ligy. Ve 28. kole si mohlo pojistit vedoucí příčku CSKA Moskva, ale doma pouze remizovalo se Samarou 1:1 a tak se situace opět zdramatizovala, protože Lokomotiv vyhrál v Permu 1:0 a Zenit zvítězil nad Ramenskoje 3:1.

V nejzajímavějším duelu 28. kola, kde se střetla CSKA Moskva se Samarou, nasměroval domácí k vítězství už ve druhé minutě Brazilec Vagner Love, ale hra CSKA pomalu uvadala, a tak se příznivci moskevského týmu míče v brance hostí už nedočkali. Naopak ve druhém poločase vyrovnal na konečných 1:1 Dokhoyan. Zajímavý měl být také zápas mezi FC Moskva a Spartakem Moskva, a to už jen proto, že to měl být přímý souboj o sedmé místo v tabulce. V 35. minutě poslal domácí do vedení Bracamonte, ale těsně před přestávkou srovnal za Spartak Pjanovic, který hned po začátku druhého poločasu zápas dokonce otočil ve prospěch hostů. V 62. minutě za domácí mužstvo vyrovnal Kuzmin, a tak se zdálo, že utkání skončí remízou, jenže v posledních minutách dokázal pro Spartak ukořistit vítězství Kavengi.

Ve zbývajících zápasech porazila Jaroslavl Rostov 1:0, Perm doma podlehl Lokomotivu 0:1, Torpedo Moskva doma zdolalo Vladikavkaz 3:2, Volgograd remizoval s Dynamem Moskva 0:0, Kazaň zvítězila nad Krasnodarem 2:0 a Saturn Ramenskoje, který téměř celý druhý poločas dohrával jen s devíti hřáči, doma podlehl Zenitu Petrohrad 1:3.

CSKA tak vede jen o bod před Lokomotivem a o tři body před Zenitem Petrohrad. Velmi zajímavý je také boj o čtvrté místo mezi Samarou a Torpedem, kde má aktuálně navrch Torpedo, i když jen o jediný bodík.