RUSKO - 27. KOLO

27.10.2004, 20:36
Aktuality
Ruská Premier Liga se pomalu chýlí ke konci a na prvním místě se s pohodlným náskokem usadilo CSKA Moskva. Ve šlágru 27. kola totiž porazila Zenit Petrohrad na jeho vlastním hřišti přesvědčivě 3:0 a využila tak zaváhání dalšího soka v boji o titul - Lokomotiv jen remizoval na domácí půdě s Rubinem Kazaň 0:0.

Zenit je ve špatném rozpoložení a ve zbývajících třech kolech bude spíše než na zisk titulu, který je už asi jen teoretický, myslet na boj o třetí místo se Samarou, která je v tabulce jen o bod za petrohradským celkem.

Duelu Zenit - CSKA Moskva přihlíželo beznadějně vyprodané hlediště stadionu Petrovskij, jenže skvělou náladu domácích diváků pokazil po necelých třinácti minutách hostující Gusev. Zenitu se vůbec nedařilo a v prvním poločase dostal žlutou kartu i český reprezentant Pavel Mareš. V 68. minutě zvýšil na 2:0 Zhirkov a od té chvíle nepřipouštěla CSKA Moskva žádný zvrat, navíc v posledních minutách zápasu zpečetil výsledek utkání na konečných 3:0 Lava.

V dalších zápasech zvítězila doma Samara nad FC Moskva 2:1, Spartak doma remizoval s Rotorem Volgograd 1:1, Krasnodar v domácím prostředí podlehl Torpedu Moskva 1:2, Vladikavkaz porazil Jaroslavl 2:1, Dynamo Moskva doma prohrála se Saturnem Ramenskoje 0:2 a zápasy Rostov - Perm a Lokomotiv - Kazaň dopadly shodně 0:0.