RUSKO - 13. KOLO

29.06.2005, 16:49
Aktuality
I utkáním 13. kola ruské nejvyšší soutěže předcházely dva dohrávané zápasy z minulých kol. V jedné z nich udělal Lokomotiv další z mnoha důležitých kroků pro obhajobu titulu, když zdolal na svém hřišti Samaru 1:0. Městský rival Lokomotivu, CSKA, jen remizoval na hřišti Jaroslavli 1:1, ovšem už v sobotu CSKA v utkání 13. kola zvítězilo na hřišti Rostovu nad Donem.

Zápas, mezi Rostovem a CSKA Moskva, rozhodly až dvě penalty ve druhém poločase. Oba pokutové kopy proměnil chorvatský útočník Ivica Olic, který se s celkem šesti trefami v letošní sezóně posunul na vedoucí místo střelecké tabulky, o které se dělí s útočníkem moskevského FC Dimitrejem Kiričenkem. Po vítězství 2:0 nad Rostovem se CSKA posunulo již na čtvrtou příčku, Rostov se po dobře rozjeté vítězné sérii zastavil a znovu klesnul na poslední místo.

Spartak Moskva se střetnul doma s Jaroslavlí, která měla jistě v živé paměti úterní remízu s jiným moskevským velkoklubem, CSKA. Zápas proti Spartaku pro Jaroslavl nezačal vůbec dobře a už v deváté minutě šli domácí do vedení, zásluhou Vidice, který skóroval z penalty. Jenže to byl nakonec poslední gól Spartaku a tak v 78. minutě srovnával a zároveň pečetil na konečných 1:1 Chazov, který se touto trefou stal nejlepším střelcem Jaroslavli. I přes ztrátu dvou bodů se Spartak drží dále na druhé pozici s dvoubodovým náskokem na Rubin Kazaň, Jaroslavl poskočila na desáté místo.

Vedoucí Lokomotiv si mohl v neděli ještě více upevnit svou vedoucí pozici v tabulce, hráči Lokomotivu ale nedokázali vstřelit gól českému reprezentačnímu brankáři, Antonínu Kinskému, hájícímu barvy Saturnu Ramenskoje a jelikož branka nepadla ani na druhé straně, zápas skončil 0:0. Lokomotiv má na vedoucí pozici sice náskok sedmi bodů, ale oproti druhému Spartaku Moskva má odehráno o dva zápasy navíc, Saturn Ramenskoje kleslo na jedenáctou příčku.

V ostatních duelech remizovala FC Moskva s Torpedem Moskva 1:1, Vladikavkaz zvítězil nad Terekem Groznyj 1:0, Dynamo Moskva hrálo s nováčkem z Tomsku bez branek, Perm hrál nerozhodně 1:1 se Samarou a Rubin Kazaň gólem v posledních minutách porazil Zenit Petrohrad 1:0, čímž se kazaňský klub posunul již na třetí příčku.