RUSKO - 12. KOLO

21.06.2005, 23:28
Aktuality
Kromě zápasů 12. kola byly na programu ruské nejvyšší soutěže minulý týden také dva zápasy, které byly v předchozích kolech odloženy. V jednom z nich hrál Lokomotiv Moskva se Zenitem Petrohrad bez branek, ve druhém CSKA Moskva porazilo 1:0 Ramenskoje. V nejzajímavějším duelu ve víkendovém programu zvítězil Spartak Moskva 3:1 na půdě svého městského rivala, Torpeda.

Utkání mezi Torpedem a Spartakem začalo lépe pro hostující celek a ve 21. minutě šel do vedení, které svou trefou zařídil Pavličenko. Do přestávky stačil zvýšit na 2:0 pro hostující mužstvo český reprezentant Radoslav Kováč. Po přestávce zvýšil na uklidňujících 3:0 znova Pavličenko a domácí už jen dokázali snížit na konečných 1:3 zásluhou Volkova. Spartak i přes toto vítězství setrval na druhé příčce, Torpedo kleslo ze sedmé na devátou.

V důležitém souboji týmů ze dna tabulky se střetl Tomsk a Rostov na Donu. Domácí se ujali ve 28. minutě vedení zásluhou Demkina a dlouho to vypadalo na těsné vítězství Tomsku, jenže necelých deset minut před koncem čisté hrací doby hosté udeřili a díky trefě Pereze vyrovnali. Ztrátu jakýchkoliv myšlenek na vítězství Tomsku znamenala branka Osinova z penalty v 85. minutě. Více gólů již nepadlo a Rostov si mohl připsat druhé vítězství za sebou, díky čemuž smazal ještě před pár koly beznadějnou ztrátu na posledním místě a již se posunul na předposlední příčku. Na poslední klesl Vladikavkaz, i když jen o skóre. Tomsk je s minimálním náskokem na sestup na třináctém místě.

Hodně starostí se záchranou bude mít i celek z čečenské metropole, Terek Groznyj, který v sobotu podlehl v domácím prostředí Dynamu Moskva 0:1. Jediný gól utkání vstřelil v 56. minutě Jašin. Dynamo se vyhouplo na šestou příčku, Terek Groznyj je čtrnáctý, ovšem se shodným počtem bodů, jako mají pod ním Rostov a poslední Vladikavkaz.

Ve zbývajících duelech dvanáctého kola remizovala Samara s Kazaní 2:2, Lokomotiv zvítězil nad Vladikavkazem 3:0 a v čele tabulky má čtyřbodový náskok před Spartakem, Jaroslavl zvítězila nad Saturnem Ramenskoje 1:0, CSKA zvítězilo nad Permem 3:1 a s výhodou čtyř zápasů oproti vedoucímu Lokomotivu je na sedmém místě, Zenit Petrohrad hrál doma nerozhodně s moskevským FC 2:2 a je třetí, ovšem s minimálním náskokem na týmy za ním.