RUSKO - 11. KOLO

15.06.2005, 00:01
Aktuality
11. kolo Premier Ligy bylo velice vyrovnané, což potvrdil i fakt, že v žádném z osmi zápasů nepadly více jak dvě branky. Magnet kola mezi petrohradským Zenitem a moskevským Spartakem skončil remízou 1:1 a vedoucímu mužstvu tabulky Lokomotivu Moskva se díky tomu po vítězství v Jaroslavli podařilo svůj náskok v čele zvětšit na tři body. pa

Do zápasu mezi Zenitem Petrohrad a Spartakem Moskva nastoupilo celkem šest hráčů, kteří v minulosti působili v české nejvyšší soutěži. Za Zenit to byl Slovák Čontofalský, Češi Flachbart a Mareš a Chorvat Križanac, za Spartak to bylo české duo Jiránek, Kováč. Domácí měli po většinu zápasu navrch, ale skóre otevřel v 60. minutě hostující Pavličenko. Domácí vyrovnali v 87. minutě zásluhou Keržakova, který podobným způsobem srovnával v nastavení ve středečním přátelském utkání za ruskou reprezentaci proti Německu. Zápas nakonec skončil 1:1 a obě mužstva setrvala v tabulce na stejných příčkách, Spartak na druhé a Zenit na čtvrté.

Lokomotiv tak v případě svého vítězství mohl odskočit v tabulce na rozdíl tří bodů od druhého Spartaku. Jenže favorit na hřišti dvanácté Jaroslavli dlouho nemohl vstřelit důležitou branku, která nakonec přišla až v 80. minutě a navíc se jednalo o vlastní branku Starojaka. Uklidňující druhou trefu přidal v 87. minutě Loskov a jelikož více branek již nepadlo, Lokomotiv v čele tabulky odskočil o 3 body, Jaroslavl zůstala dvanáctá.

Skvěle rozjeté CSKA Moskva prohrálo teprve podruhé v letošní sezóně a to na hřišti Rubinu Kazaň, nejtěsnějším možným výsledkem 0:1. O jedinou branku utkání se postaral bývalý hráč pražské Sparty, záložník Tomáš Čížek, který skóroval ve 30. minutě. Kazaň poskočila na pátou příčku, CSKA je až na jedenáctém místě, ovšem s výhodou čtyř zápasů k dobru oproti vedoucímu Lokomotivu.

Ve zbývajících duelech Dynamo Moskva zvítězilo nad Vladikavkazem 1:0, Perm remizoval s nováčkem z Tomsku 0:0, Rostov se dočkal prvního vítězství letošní sezóny a porazil Terek Groznyj 1:0, Saturn Ramenskoje s českým brankářem Antonínem Kinským zvítězil též 1:0 nad Torpedem Moskva a shodným výsledkem skončil zápas mezi FC Moskva a Křídly Sovětů Samara, v němž byl úspěšnější tým ze Samary.