RUSKO - 10. KOLO

04.06.2005, 01:01
Aktuality
Do čela tabulky se po přesvědčivé výhře 4:1 nad Dynamem Moskva dostal úřadující mistr, Lokomotiv Moskva. Dosud vedoucí FC Moskva svůj zápas nesehrál, jelikož jeho soupeř, čerstvý vítěz poháru UEFA CSKA Moskva, hrál v neděli finále ruského poháru. Na druhou příčku se díky tomu posunul Spartak Moskva, který zvítězil v Samaře 3:1.

Spartak se v Samaře představil bez Radoslava Kováče, který si musel odpykat disciplinární trest, naopak nechyběl další Čech v dresu Spartaku, Martin Jiránek. Skóre otevřel ve 28. minutě hostující Kaliničenko, ale ještě do přestávky stačil srovnat domácí Bober. Po přestávce se ale znovu trefil Kaliničenko a na konečných 3:1 pro Spartak pečetil v 85. minutě Pavlenko. Spartak poskočil na druhé místo, Samara klesla na sedmé.

Lokomotiv v domácím prostředí už ve 21. minutě prohrával po gólu Derleie, ale po brankách Loskova, Lebeděnka a Izmailova Lokomotiv vedl po prvním poločase 3:1 a krátce po přestávce dal uklidňující gól domácích Lebeděnko. Další branka již nepadla, a tak se po vítězství 4:1 mohli radovat hráči Lokomotivu z vedoucího místa v tabulce, Dynamo kleslo až na deváté.

Zenit Petrohrad vedený českým trenérem Vlastimilem Petrželou se střetl se Saturnem Ramenskoje, jehož barvy hájí český reprezentační brankář Antonín Kinský, naproti němu stál další bývalý gólman z Gambrinus ligy Kamil Čontofalský, který na mezinárodním poli hájí barvy Slovenska. Šťastnější byl nakonec Kamil Čontofalský kterému se podařilo udržet čisté konto, ale daleko k tomu neměl ani Antonín Kinský, který nakonec dostal jediný gól zápasu, v 63. minutě se trefil Denisov. Zenit poskočil na čtvrtou příčku, Ramenskoje si o jednu pohoršilo a je jedenácté.

Ve zbývajících utkáních hrál Vladikavkaz bez branek s Rostovem, stejně jako Torpedo s Jaroslavlí, Tomsk podlehl doma Kazani 1:2 a Terek Groznyj remizoval 2:2 s Permem.

FC Moskva svůj zápas o víkendu nehrálo, protože jeho soupeř CSKA Moskva, hrál v neděli finálový zápas Ruského poháru. V něm se CSKA Moskva střetlo s mužstvem Khimki a díky trefě Žirkova se nakonec radovali hráči CSKA, kteří po vítězství v poháru UEFA mohli slavit druhou trofej během jedenácti dnů.