RAKOUSKO - 29. KOLO

04.04.2006, 11:00
Aktuality
Salzburg rozstřílel slabý GAK Graz a přiblížil se na rozdíl dvou bodů k vedoucí Austrii Vídeň. Ta doma pouze remizovala s poslední Admirou, která se vrací do hry o udržení. Předposlední Mattersburg opět nedokázal vyhrát proti Paschingu, který se možná ještě připlete do boje o titul. Naprostá agonie vládne u úřadujících mistrů z Rapidu Vídeň, body ztratili i s osmým Sturmem. V duelu průměrných vyhrál tentokrát o něco lepší Ried nad Innsbruckem.

Fotbalový zápas s hokejovým skóre byl k vidění ve Vídni. Místní Austria hostila poslední Admiru. Zápas byl podle mnohých rozhodnut již ve 21. minutě, kdy hosté prohrávali již 0:2 po gólech Rolanda Linze a Nastji Čeha. Admira ale opět ukázala, že její jarní probuzení neskončí a bude pokračovat, a to především díky trefám Nina Buleho (2:1) a Rolfa Landera (2:2). Austria dokázala zvýšit až dvacet minut po začátku druhé půle na 3:2 zásluhou Filipa Šeba, ale hosté prohrávali pouze deset minut a pak přidali během tří minut dva góly, které si připsal Michael Wagner. Stav byl rázem opačný - 3:4. V 87. minutě předčasně opustil trávník hráč hostí Fürthaler po druhé žluté kartě a minutu na to dokázal Vladimír Janočko obrat Admiru o senzační vítězství vyrovnáním na konečných 4:4. 6711 diváků bylo překvapeno jak výsledkem tak i hrou, kterou dokáže předvést poslední Admira. Pokud existuje spravedlnost, tak si Admira za jarní výkony zaslouží zachovat přívlastek "prvoligový tým".

Ten, kdo si jednoznačně nezaslouží setrvat v lize, je SV Mattersburg. Jeho hráči asi nevědí, jak má vypadat pořádný boj o záchranu. Na rozdíl od Admiry postrádají srdce a to bylo především vidět při zápase s FC Pasching. V 17. minutě byl na správném místě ve správnou chvíli Thomas Pichlmann a udělal první krok, jenž přiblížil domácí blíže k vítězství. Druhý krok udělal Peter Kabát v 69. minutě a Mattersburg mohl balit. FC Superfund Pasching se stává štikou v rakouském rybníce a začíná o sto šest čeřit vodu. Mohlo by to skončit tak, že dva se poperou a třetí se bude smát.

Zápas bez vítěze i bez branek se odehrál v Grazu, kde místní Sturm hostil Rapid Vídeň. Utkání bylo hodně vyrovnané ale také hodně nezáživné. Víc šancí měli na kopačkách hosté, ale ke gólu to nevedlo. Psychika hráčů Rapidu se blíží k samotnému dnu a v kombinaci s dekou, která leží na celém týmu, je situace kritická. Pokud dokáží hráči v pruhovaných dresech se zelenou a bílou barvou najít správnou odpověď na otázku "co děláme špatně?", mohli bychom se konečně od Rapidu dočkat v příštím kole snad i vítězství, ale málo kdo tomu v Rakousku věří. Spíše se dá čekat to, že brzy padne hlava trenéra Georga Zellhofera.

Tým, jenž tradičně jednou zazáří a podruhé neuspěje, se jmenuje Tirol Innsbruck. Tentokrát neuspěl a to doma proti SV Ried. Průměrná hra, průměrná návštěva a celkově průměrný dojem završil gól hostujícího Sanela Kuliče z 27. minuty. Ried si odvezl výhru ze zápasu, kterému by spíše slušela remíza.

Poslední zápas se odehrál v Salzburgu. Proti místním favoritům nastoupil GAK Graz, který v dobrý výsledek mohl věřit do 19. minuty. Od této chvíle až do 53. minuty nastala smršť branek do branky hostí. Odstartovala to přesná střela Marca Janka, ve 26. minutě přidal gól hlavou Rene Aufhaufer a o osm minut později stejný hráč a dokonce i stejným způsobem zvýšil na 3:0 pro domácí. Marc Janko se přidal k Aufhauserovi a připsal si taktéž druhou branku v zápase ve 37. minutě. Na konečných 5:0 upravil výsledek ve druhé půli Patrik Ježek. Salzburg je stále druhý, ale už jen dva body od prvního místa. GAK se neustále pohybuje v dolní polovině tabulky.