RAKOUSKO - 22. KOLO

12.12.2005, 12:34
Aktuality
Rakouská nejvyšší fotbalová soutěž byla v posledním kole před zimní přestávkou pestrá na branky a zároveň všechny domácí týmy dokázaly na svém hřišti zvítězit. Boj o podzimního mistra T-Mobile ligy vyhrála Austria Vídeň, která je v čele pouze díky lepším vzájemným zápasům s týmem Red Bull Salzburg. Ukázal se Milan Pacanda v dresu Innsbrucku, dal gól a na další přihrál.

Utkání s nejjednoznačnějším vítězem se sehrálo na stadionu Helmuta Krajta v Innsbrucku. Domácí fotbalisté hostili beznadějně poslední tým soutěže Admiru Wacker a tomu napovídal i průběh utkání. První gól padl v 17. minutě po centru Milana Pacandy na nabíhajícího Matthiase Hattenbergera, který si připsal druhý úspešný zásah v sezoně.

Domácí fotbalisté nabuzeni vedoucí brankou plně kontrolovali hru a čtvrt hodiny po prvním gólu se mohl Innsbruck opět radovat. a to zásluhou Hannese Edera. Čtyři minuty po přestávce přišla chvíle Milana Pacandy, který překonal brankáře hostí Mandla a zvýšil stav na 3:0. Poslední gól padl v 70. minutě, kdy se mezi tyče trefil Andreas Hölzl. Vítězstvím 4:0 se Innsbruck posunul na 7. místo tabulky.

O pouhý gól chudší utkání se odehrálo na stadionu Arnolda Schwarzeneggera. Zdejší tým Grazer AK přivítal SV Mattersburg a už od začátku se tvrdě opřel do obrany hostů. Útočník Alen Skoro potvrdil svoji na podzim rostoucí formu a hned dvakrát rozvlnil brankovou síť. Poprvé v 11. minutě a druhým gólem ve 34. minutě. Poslední přímý zásah padl těsně po přestávce, účet zápasu uzavřel Rolland Kollmann. GAK se posunul na 4. místo v tabulce, Mattersburg je stále předposlední.

Na Waldstadion v Paschingu přišlo v utkání se Sturmem Graz povzbudit svůj tým 2500 fanoušků a poprvé mohly jejich ruce vyrazit vzhůru již v 19. minutě, kdy se hlavou trefil Thomas Pichlmann. Další gólovou akci rozehrál český fotbalista Erich Brabec, míč se dostal na kopačky Radoslawu Gilewiczovi a ten bez problémů zvýšil na 2:0. S tímto výsledkem se nechtěl spokojit konžský záložník Sturmu Nzuzi, který snížil na 2:1 v 69. minutě. Pasching ale neponechal nic náhodě a hned o tři minuty později Dursun Karatay definitivně rozhodl o výhře 3:1.

Vedoucí tým ligy Austria Vídeň hostila Ried. Do gólových šancí se dostávala především Austria, ale vedení se ujala až ve 35. minutě díky hlavičce Rolanda Linze. Jednostranný vývoj zápasu pokračoval, vídeňští fanoušci si podruhé zakřičeli v 65. minutě, kdy dělovkou z devíti metrů zvýšil Filip Šebo. Za dalších šest minut pečetil na 3:0 Sebastian Milo a Austria tak uhájila první místo a stala se podzimním mistrem.

Poslední zápas, který byl letos v 1. lize sehrán, byl souboj druhého Salzburgu a třetího Rapidu Vídeň, účastníka Ligy mistrů. Aktivnější byl domácí tým, který se ujal vedení ve 23. minutě po přesné trefě Reného Suazy. Více střel na bránu vyprodukovali hráči Salzburgu a druhým gólem to potvrdil v 80. minutě Markus Schopp. Salzburg má stejně jako Austria čtyřicet bodů, ale na čele tabulky jsou vídeňští.