Rafa Silva: Soustředíme se jen na svou práci, nemyslíme na konkurenci

18.01.2020 13:50 - Aktuality

Benfica obhajuje portugalský titul a včera udělala důležitý krok k jeho získání. Lisabonský celek zvládl derby na půdě Sportingu a vyhrál 2:0, vedle toho mu do karet nahrál i výsledek zápasu FC Porto - Braga...

Hrdinou duelu v Lisabonu se nakonec stal střídající Rafa Silva, ten přišel na trávník v 74. minutě a zaznamenal oba góly. Skóre otevřel v 80. minutě, pečeť na tříbodový zisk pak přidal v deváté minutě nastavení.

"Nemyslím si, že můj příchod by měl vliv na samotný průběh, tým do té doby hrál dobře a jenom potřeboval dát gól. A výhra je to, o co nám šlo. FC Porto? Soustředíme se jen na svou práci, nemyslíme na konkurenci," prohlásil hrdina pátečního utkání.

Portugalská nejvyšší soutěž je ve své polovině a Benfica nevyhrála jenom jednou, ve třetím kole v hlavním městě loupilo FC Porto. To včera doma nestačilo na Bragu a na lídra ztrácí již sedm bodů. Benfica je silná jak doma, tak i venku, ze hřišť soupeřů si všechny body přivezla už sedmnáctkrát v řadě.

"Stalo se to, co jsme očekávali. Bylo velmi důležité udržet vysoké tempo od první do poslední minuty a to jsme dokázali. K tomu přidali i neustálý tlak na obránce soupeře, to znamenalo přidanou hodnotu, jelikož Sporting je v zakládání útoků silný a my hráli jako tým. Na hřišti máme pravidelně navrch a tohle vítězství je spravedlivé, ale stále se jedná jen o tři body, díky nimž jsme si pojistili vedení," říká trenér Bruno Lage.
Autor: Tomáš Pavlík / abola.pt