Při restartu turecké ligy odešli hráči Istanbulsporu na protest ze hřiště

19.12.2023, 21:14
Aktuality
Hráči Istanbulsporu odešli ze hřiště (© AFP)

Dnešní restart turecké ligy po týdenním přerušení kvůli napadení rozhodčího přinesl další skandál. Na protest proti verdiktu sudího odešli z trávníku hráči Istanbulsporu a utkání na hřišti Trabzonsporu zůstalo zhruba čtvrt hodiny před koncem nedohráno.

Předseda Istanbulsporu stáhl fotbalisty svého týmu z trávníku krátce poté, co domácí Paul Onuachu vstřelil gól na 2:1. Podle agentury Reuters se předtím hosté dožadovali penalty. Zápas byl zastaven v 74. minutě.

Turecká superliga se dnes rozběhla po týdenní pauze nařízené za incident z minulého pondělí, který otřásl fotbalem v zemi a odsoudili ho i politici. Po remíze 1:1 s Rizesporem napadl rozhodčího Halila Umuta Melera přímo na hřišti předseda Ankaragücü Faruk Koca. Udeřil ho do obličeje a do sudího poté na zemi kopali další lidé. Koca dostal doživotní zákaz působení ve fotbale, klub musí odehrát pět domácích zápasů bez diváků a zaplatit pokutu v přepočtu 1,5 milionu korun.