PORTUGALSKO - SUPER LIGA - 34. KOLO

24.05.2005, 21:58
Aktuality
Posledním kolem vyvrcholila nejvyšší portugalská soutěž. Titul získala Benfica, stačila jí k tomu remíza 1:1 s Boavistou. Stejně hrálo i FC Porto s Coimbrou a po zaváhání Sportingu skončilo druhé. Zahraje si tak rovnou Ligy Mistrů, Sporting čeká předkolo. Do poháru UEFA se kvalifikovali Braga a Guimaraes, z poháru navíc Setúbal. Sestupují Moreirense, Estoril a Beira Mar s Pavlem Srníčkem.

-    :

Porto mohlo získat titul v případě, že by vyhrálo a navíc Benfica prohrála. Nestalo se, a tak po zaváhání Sportingu skončilo druhé a příští sezonu si zahraje v základní skupině Ligy Mistrů. Ovšem bez hvězd Maniche, Costinhy a Seitaridise, kteří přestupují do Dynama Moskva. Porto proti Coimbře začalo dobře, nedokázalo se ale dostat do gólové šance. Ve druhé půli byl tlak domácích ještě větší a vyvrcholil gólem Ibsena z 60.minuty. V poslední minutě už laxně hrající hráče vytrestal Joeano a rozesmutnil tak domácí fanoušky.

-    :

Benfice stačila k titulu remíza, což se na její hře projevilo. Nakonec se ukázalo, že si mohli dovolit i prohrát, avšak nervózní byli až do poslední minuty. Příští rok na ně čeká Liga Mistrů, Boavista hlavně kvůli krizi z posledních kol bude příští sezonu bez pohárů.

-    :

Sporting utkání prohrál v prvních 25 minutách, když nečekaně podléhal svému soupeři už 0:3. Na domácích bylo vidět vyčerpání z poháru UEFA, a tak už nedokázali výsledek zvrátit. Ještě sice dali dva góly, v poslední minutě ale definitivně domácí pohřbil Bruno.