PORTUGALSKO - SUPER LIGA - 33. KOLO

17.05.2005, 19:19
Aktuality
V městském derby mezi Benficou a Sportingem byli šťastnější domácí, kteří dokázali čelit tlaku soupeře a krátce před koncem dát gól, který zřejmě znamená titul. O něj může Benficu připravit jen FC Porto, které nezaváhalo a porazilo Rio Ave 2:0.

-    :

Ve šlágru kola nešlo jen o nadvládu nad hlavním městem Portugalska, ale i o titul. A ten s největší pravděpodobností získá Benfica. Co bylo Sportingu platno, že byl aktivnější. Spálil šance, a tak musel pykat. Obránce Luisao se trefil sedm minut před koncem a nechal tak hostům zapomenout na titul. Benfica ještě slavit nemůže, pokud v posledním kole FC Porto vyhraje, musí Benfica uhrát alespoň bod venku s Boavistou.

-    :

Portu stále šlo o titul, což se na jeho hře projevilo. Po dlouhé pauze se vrátil do základní sestavy Maniche, který v létě s Costinhou přestoupí do Dynama Moskva. Zatím ale oba odváděli skvělé výkony za Porto, které i díky nim vyhrálo nad nevyzpytatelným Rio Ave 2:0. O výhře rozhodl McCarthy, který vstřelil v 55.minutě gól a pojistku přidal deset minut před koncem Leandro. Pokud v posledním kole Benfica podlehne Boavistě a Porto zvítězí, z titulu se budou radovat bývalí svěřenci Josého Mourinha.

-    :

Braga se zřekla definitivně Ligy Mistrů, když jen remizovala 1:1 s Beirou Mar, která měla již před utkáním jistotu sestupu do druhé ligy. Za hosty odchytal celý zápas Pavel Srníček.

-    :

Krize, kterou Boavista momentálně zažívá, stále nekončí. Je již jisté, že bude příští sezonu bez evropských pohárů, dokonce skončí nejlépe šestá. V přímém souboji o pátou pozici vyhrál Guimaraes a skončí tak jistojistě pátý. Tento souboj byl velmi hektický. Dokumentují to tři červené karty na straně hostů, navíc jedna na straně domácích.