PORTUGALSKO - SUPER LIGA - 32. KOLO

10.05.2005, 18:09
Aktuality
V portugalské lize byla o víkendu k vidění dvě velká překvapení. FC Porto jen remizovalo s Moreirense 1:1, Benfica dokonce podlehla Penafielu 0:1. Do čela se tak dostal Sporting Lisabon, který nezaváhal a porazil v zápase kola pátý Guimaraes. Braga porazila Boavistu a stále živí malou teoretickou naději na titul.

-    :

V ostře sledovaném utkání šlo o hodně. Boavista, topící se v krizi, se mohla v případě vítězství přiblížit poháru UEFA. Braga zase bojovala o Ligu mistrů. Hosté jako obvykle sázeli na precizní obranu a rychlé protiútoky. Jeden z nich proměnil Joao Tomas, stalo se tak ve 21. minutě. Hra domácích neměla nápad, často byla až dezorientovaná. A tak Braga udeřila podruhé. Byl to opět Joao Tomas, kdo se trefil v 36. minutě. Do druhého poločasu vstoupili domácí podstatně lépe než do prvního. Jejich snažení ale vyneslo jediný gól, v 78. minutě ho dal střídající Guga.

-    :

Už v posledních kolech Benfica vyhrávala jen díky velkému štěstí a to se jí tentokrát vyhnulo. Nekopala ani penaltu, ani neotočila zápas v nastavení. Prohrála po gólu ze 60. minuty, který vstřelil N’Doye. Hosté si tak značně zkomplikovali cestu za titulem. V tabulce spadli na druhou příčku o skóre za Sporting Lisabon. Příští víkend stadion Luz přivítá derby, kde půjde o titul.

-    :

FC Porto mohlo využít zaváhání Benfici, zaváhalo však také. S týmem bojujícím o záchranu jen remizovalo a na špici tabulky ztrácí tři body. Dlouho to dokonce vypadalo na prohru! Domácí zásluhou Neie vedli od 9. minuty, ale 15 minut před koncem vyrovnal Helder Postiga. Porto má na zbývající dvě kola relativně lehký los, boj o titul má tedy stále ještě otevřený.

-    :

Zaváhání Benfiky a Porta domácí zřejmě vyburcovalo k vítězství. A to bylo velmi důležité! Sporting ve čtvrtek odehrál heroický zápas s Alkamaarem, v němž si vybojoval postup do finále zásluhou branky po rohovém kopu Tella ze 122. minuty. Proti Guimaraesi to byl opět Tello, kdo rozhodl. V 58. minutě vstřelil jediný a vítězný gól a ve Sportingu ho oslavují. Příští víkend se bude hrát městské derby mezi Benficou a Sportingem, které zřejmě rozhodne o titulu.