PORTUGALSKO - SUPER LIGA - 31. KOLO

03.05.2005, 14:41
Aktuality
V neostřeji sledovaném duelu 31. kola portugalské nejvyšší soutěže přehrál Sporting díky hattricku Pinnily Bragu 3:0. Nezaváhala Benfica ani FC Porto. Naopak Boavista opět prohrála a její trenér rezignoval. Pavel Srníček s Beirou Mar zřejmě sestoupí.

-    :

Nejzajímavější duel 2. s 3. týmem tabulky neměl výrazného favorita. Domácí jako vždy spoléhali na nejlepší ligovou obranu, hosté na nejlepší útok. Po čtvrtečním utkání v poháru UEFA však nechal trenér hostů odpočívat několik pilířů sestavy, hvězdný útok Duoala -Liedson, obránce Rui Jorge, záložníci Rochemback a Barbosa jen střídali. Navíc díky kartám chyběli Sá Pinto a Polga. Místo nich však nastoupili neméně kvalitní hráči. Jeden z nich, útočník Pinilla, který jakožto žolík vystřelil ve čtvrtek Sportingu vítězství nad Alkamaarem, jasně ukázal, že kádr Sportingu je nabitý. Dal totiž hattrick! V první půli se nehrál příliš pěkný fotbal, Braga hodně bránila a na Sportingu byly znát změny v sestavě, zvláště pak v útoku. Ve druhé půli však Custódio našel perfektně Pinillu a ten otevřel skóre. Do konce zápasu stihl dát ještě dva a završil tak svůj hattrick. Sporting je v lize druhý, tři body za vedoucí Benficou a bod před Portem. Ve čtvrtek jej čeká odveta semifinále poháru UEFA, kde bude na soupeřově hřišti hájit vítězství 2:1. V případě úspěchu by Sporting postoupil do finále, které se hraje na jeho vlastním stadionu. Braga se zřejmě zřekla titulu. Ztráta 7 bodů na čelo je ve třech zápasech již zřejmě nesmazatelná.

-    :

Boavista momentálně prožívá velkou krizi a i díky prohře na hřišti Coimbry je již ze hry o titul definitivně venku. Tři kola před koncem ztrácí na Benficu 12 bodů. Boavista se sice snažila, avšak do její děravé obrany vtrhl v 36. minutě Luciano a při koncovce se nemýlil. Hosté již nedokázali odpovědět. Po zápase rezignoval na svou funkci trenér Jaime Pancheco.

-    :

Guimaraes stále bojuje o evropské poháry, v domácím zápase přehrál slabý Penafiel sice těsně, ale přece. Domácí sice už v 10. minutě kopali penaltu, kterou nekompromisně proměnil Dragonér, avšak za pouhých pět minut stihl vyrovnat Roberto. Vítězství nakonec přinesl domácím 13 minut před koncem Marco Ferreira.V tabulce se Guiamraes dostal před tápající Boavistu na čtvrtou pozici, na třetí Bragu ztrácí 4 body.

-    :

V městském derby zvítězil favorit Benfica, která je tak stále na čele tabulky. Domácí můžou děkovat štěstí, poněvadž to nebylo poprvé, co tak těsně vyhráli. V minulých zápasech často rozhodovali v nastaveném čase, tentokrát jim pomohla penalta. Rozhodčí ji pískl po velmi kontroverzní situaci, když měl faulovat Amaral. Samotnou penaltu pak proměnil Simao. Benfica je tak stále s tříbodovým náskokem na čele. Zřejmě rozhodující bude další městské derby se Sportingem za čtrnáct dní.

-    :

Sice vítězí, avšak jejich hra trápí fanoušky i odborníky. Řeč je o hráčích Porta, kteří sice mají takové hvězdy jako Baia, Maniche, McCarthy, Costinha a jiní, avšak přesto se trápí s trpaslíky. Tentokrát doma porazili Penafiel s odřenýma ušima, když jediný gól zápasu vstřelil ve 25. minutě McCarthy. Domácí sice hosty nepustili do žádné větśí šance, ale také si jen výjimečně nějakou vytvořili, což by jako úřadující vítěz Ligy Mistrů jistě měli.

-    :

Oba týmy bojovaly o záchranu, duel však skončil nic neřešící remízou. Za hosty chytal Pavel Srníček. Blýskl se několika zákroky hlavně po standardních situacích. Oba týmy jsou na sestupových příčkách a ztráta 7 bodů zřejmě znamená, že jediný Čech v portugalské nejvyšší soutěži sestoupí do druhé ligy.