PORTUGALSKO - SUPER LIGA - 30. KOLO

26.04.2005, 19:44
Aktuality
V 30. kole portugalské nejvyšší soutěže nebylo o překvapení nouze. Sporting jen remizovals Coimbrou, Braga dokonce prohrála s Penafielem. Nezaváhala Benfica ani FC Porto. Boavista opět jen remizovala a ze hry o titul se již zřejmě vyřadila.

-    :

Ještě před měsícem vykřikoval Guimares sebevědomé řeči o titulu, avšak teď svých prohlášení jistě lituje. V nudném zápase s lisabonským Belenenses nedokázal nic, co by portugalský šampion měl umět, a proto zaslouženě prohrál 0:1 po skvělé trefě Paula Sergia ze 67.minuty. Guimares tak odmítl dostat se na čtvrté místo před rovněž tápající Boavistu.

-    :

I Boavista je ze hry titul téměř venku. Čtyři kola před koncem již ztrácí na vedoucí Benficu 9 bodů a její sny o titulu zdá se také skončily. Proti předposlednímu týmu tabulky hrála první poločas lépe, ale dokázala vstřelit jen jedinou branku. A tak potom, co v druhém poločase Boavista přestala hrát, přišel zasloužený trest. V 64.minutě Lito vyrovnal a dal svému týmu naději na udržení v lize.

-    :

Poslední portugalský zástupce v evropských pohárech, lisabonský Sporting, možná už myslel na čtvrteční duel s Alkmaarem a i přes řadu šancí a územní převahu jen remizoval se 14. týmem tabulky, Coimbrou. Sporting teď ztrácí na vedoucí Benficu 3 body, jak ale řekl trenér Peseiro, jeho celek letos žije pro finále poháru UEFA, které se hraje na jeho stadionu.

-    :

Za největší překvapení označila většina portugalských médií právě tento duel. Sedmý tým ligy Rio Ave nečekaně doma podlehl až 15. Gil Vicente, kterému navíc chyběla skoro polovina kádru. Jedinou trefu utkání zaznamenal krátce před přestávkou Carlos Carneiro.

-    :

Benfica sice s trenérem Trapattonim je letos velmi silná, avšak s týmem z druhé části tabulky se nečekaně nadřela. Už v 11.minutě prohrávala po střele Paula Sousy, a duel otočila až v poslední čtvrthodině. Nejprve v 75. minutě skóroval Luisao a v 82. minutě obrat dokončil střídající Mantorras.

-    :

Nyní už poslední tým tabulky doma přivítal FC Porto. 89 minut drželi domácí nerozhodný výsledek 0:0, pak se ale k nelibosti domácího publika se trefil Quaresma. Porto teď má stejně bodů jako třetí Braga a stále živí šanci na titul.

-    :

Osobně nesouhlasím s tím, že portugalská média zvolila zápas Rio Ave - Gil Vicente za největší překvapení kola. Vždyť prohra třetího s 13. týmem tabulky zavání senzací. Braga se po celý zápas nedostala přes tvrdou obranu domácích k ničemu velkému a prohrála po gólu N'Doyeho ze 75. minuty. Na vedoucí Benficu ztrácí 4 body, na druhý Sporting 1 bod a před FC Porto se na třetím místě drží jen díky skóre.