PORTUGALSKO - SUPER LIGA - 29. KOLO

19.04.2005, 19:44
Aktuality
Sporting porazil Moreirense, FC Porto přehrálo Setúbal a překvapení sezóny Braga si poradilo s Belenenses. Oproti tomu prohrála Boavista s posledním a Benfica jen remizovala s Leiriou. V portugalské Super Lize vede už jen o bod před Sportingem a Bragou.

-    :

Domácím, momentálně podezřelým z korupce, chyběly dvě opory. Portugalský záložník Maniche a útočník McCarthy, kteří tak vynechali již čtvrté ligové utkání za sebou. Možná i díky tomu se s desátým týmem tabulky tolik nadřeli. Sice měli ze začátku převahu, ale už z první útoku hostí dal Meyong úvodní gól zápasu. Tento kamerunský reprezentant vystrašil dezorientovanou obranu Porta ještě několikrát. Ovšem byli to domácí, komu se podařilo skórovat. Hélder Postiga, posila z Tottenhamu Hotspur, vyrovnal hlavičkou pět minut před koncem poločasu. V druhé půli měli hráči Porta mnohokrát na kopačkách kýžený gól a ten přišel v 60. minutě. Ibsen geniálně našel volného Qaresmu, který volejem vystřelil domácím vítězství. Porto tak neztratilo a stále živí naději na titul, pokud jej ovšem z důvodů podplácení rozhodčích nepřeřadí do druhé ligy.

-    :

Benfica sice dokázala nedávno vyskočit do čela a získat náskok šesti bodů, avšak tento odstup zcela prohospodařila v posledních dvou kolech. Na Estadio da Luz to navíc dlouho vypadalo na výhru hostů. Ti se dostali do vedení už v 17. minutě, kdy se trefil obránce Joao Paulo. Leiria bránila vítězství celý zápas, avšak k její smůle v nastaveném čase alespoň zmírnil senzaci střídající Mantorras. Sice už jen s bodovým náskokem, ale stále Benfica vede portugalskou Super Ligu a vzhledem k losu je největším favoritem.

-    :

Letošní překvapení týmu z Bragy pokračuje. Dokázali přehrát lisabonský Belenensnes 2:0, když rozhodli už v první půli. Nejprve v 17. minutě skóroval brazilec Jaime a o čtyři minuty později Joao Thómas. Braga je v lize třetí o bod za vedoucí Benficou.

-    :

Boavista opět ukázala, jak labilním je týmem. Prohrála s posledním týmem tabulky, přičemž minulý týden dokázala porazit městského rivala FC Porto. Za domácí odchytal celý zápas Pavel Srníček, který v poslední minutě bravurně chytil gólovku Joao Pinta.

-    :

Hosté v týdnu ve famózním zápase vyřadili v poháru UEFA Newcastle United a možná proto přijeli na hřiště předposledního týmu tabulky bez výrazné motivace. Trenér José Peseiro navíc nechal odpočívat některé hráče základní sestavy. Sporting se ujal vedení v 32. minutě po trefě Kamerunce Doualy. Vypadalo to na jednoznačný průběh, ovšem domácí dokázali z rychlého protiútoku v 67. minutě vyrovnat. Neradovali se však dlouho: už za tři minuty poslal hosty opět do vedení Sá Pinto. A o čtyři minuty později přidal pojistku nejlepší střelec soutěže, brazilský hvězdný útočník Liedson. Sporting nyní ztrácí jeden bod na vedoucí Benficu. Chleba se bude zřejmě lámat za 14 dní, kdy Sporting zavítá na hřiště třetí Bragy.