Podle Čecha nesmí Češi chybovat, zápas už pro něj zvláštní není

10.10.2019 16:39 - Aktuality
 
Bývalý brankář Petr Čech je přesvědčen, že když se čeští fotbalisté v pátečním utkání kvalifikace mistrovství Evropy proti Anglii vyvarují chyb a budou aktivní, mohou s favoritem skupiny uhrát příznivý výsledek a třeba remizovat. Současný poradce sportovního a technického úseku v londýnské Chelsea na zápas do Edenu dorazí, vzhledem k tomu, že ukončil kariéru, už ho ale nepovažuje za speciální.

Čech se před utkáním spolu s dalšími třemi bývalými reprezentanty zúčastní oficiální rozlučky, kterou přichystala Fotbalová asociace ČR. "Budu v hledišti, budu držet palce, abychom získali aspoň bod nebo uhráli dobrý výsledek. Ale nemyslím si, že tím, že bych žil v Anglii, by to pro mě bylo nějak zvláštní," řekl Čech pro svou agenturu Sport Invest.

"Zvláštní to bylo ve chvíli, kdy jsem za národní tým ještě nastupoval, protože jsem několikrát hrál proti svých spoluhráčům. To bylo jiné než už jako člověk, který nehraje za národní tým," dodal sedmatřicetiletý Čech, který už 15 let žije v Anglii, kde chytal za Chelsea a poté Arsenal.

V Londýně kvalifikační duel s nikým nijak zvlášť neprobíral, ani se čtyřmi nominovanými hráči z Chelsea. "Abych se přiznal, na zápas se mě nikdo ani neptal. Jen hráči, kteří jsou z Chelsea a jsou v nominaci, vědí, že tam budu, že zápas budu sledovat," řekl Čech, jenž skončil v reprezentaci před třemi lety a bohatou kariéru uzavřel po minulé sezoně.

Je přesvědčen, že český celek proti Anglii uhraje lepší výsledek než v březnu, kdy na úvod kvalifikace ve Wembley prohrál 0:5. "Český tým musí podat výkon na hranici svých možností a nedávat soupeři jednoduché šance, nedělat chyby. To rozhodlo v prvním zápase. I když to nebyl válec na jednu stranu, přeci jen naši hráči udělali chyby a oni to potrestali. Náš tým jim dovolil pět šest šancí a oni z toho dali pět gólů," řekl Čech.

"Klíčem v domácím zápase bude neudělat chyby a nenechat jim prostor za obranou. Jestliže budeme aktivní, dobře organizovaní v bloku a budeme využívat každou příležitost k protiútoku či vytvoření standardek, ve kterých je náš tým poměrně silný, mohli bychom jim zápas znepříjemnit a něco získat," dodal se 124 starty reprezentační rekordman.

Český tým má podle něj i přes březnový debakl v Anglii respekt. "Český fotbal těží z minulosti, v Anglii má obrovské jméno. Hlavně díky hráčům, kteří tu úspěšně působili. I český národní tým měl v minulosti výsledky, všichni respektují, že jsme země, která umí vychovat fotbalisty. Na druhou stranou jsou si všichni vědomi, že v posledních letech procházíme generační výměnou, že se tvoří nový tým," podotkl Čech.

Jednou z hlavních hvězd Angličanů je kapitán Harry Kane, který dal v 41 reprezentačních zápasech 26 branek. "Dává góly, to je jeho jednoduchý popis. Nevyniká žádnou velkou rychlostí, obrovskou technickou dovedností, ale je to hráč, který využije každou vteřinu, aby mohl zakončit. Má dobré zakončení ve vápně hlavou, oběma nohama. Je to prostě střelec," řekl Čech.

Z Chelsea jsou v anglickém výběru Ross Barkley, Tammy Abraham, Mason Mount a nováček Fikayo Tomori. "Naši mladí hráči dostali obrovskou šanci od trenéra ukázat se v přípravě a všichni se jí chopili. Obrovskou devízou Fikaya je jeho rychlost. Spoustu situací vyřeší, i když ho třeba soupeř v prvním okamžiku překoná. On ho pak doběhne. Navíc s počtem zápasů sbírá zkušenosti a sebedůvěru," dodal Čech.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1562
Komentáře (17 / 0 nových)
C-M@ster
10.10.2019 16:45
#
Ani zmínka o jeho hokejovým angažmá?
Greny
10.10.2019 17:02
#
Na to bude novej clanek
Spejbl
10.10.2019 17:08
#
Asi nikdo nezaznamenal změnu "pokrývky" hlavy..
Frantszek
10.10.2019 17:24
#
Tak jestli pridal jen plexi, tak to mnozi ani nepoznaji
dave30
10.10.2019 19:01
#
Mám informace, že chytal již před 3 lety, když dělal dvojku v Chelsea. To ale nebylo veřejné.
C-M@ster
10.10.2019 19:09
#
Když byl v Arsenalu, přijel na exhibici do Brna, kde měl původně jen bejt na střídačce, ale nakonec chytal... natáhl si tříslo a pár dnů na to pustil 3 góly od Leicesteru (vyhráli 4:3)
djourou
11.10.2019 11:48
#
king23
11.10.2019 12:47
#
na eurohokej.cz
Nadržený šimpanz
10.10.2019 17:39
#
Debil
Horajdinho
10.10.2019 18:34
#
Gratuluji.
dave30
10.10.2019 18:59
#
Těší mě, já Dave.
Chim
10.10.2019 19:38
#
Nebuď k sobě tak kritický.
♥LIVERPOOL - FC♥
10.10.2019 21:02
#
Já slyšel, že jsou šimpanzi chytří.
fabec1222
10.10.2019 19:20
#
euroHOKEJ.cz
Dluznik
10.10.2019 19:37
#
Mrvinho
10.10.2019 19:52
#
♥LIVERPOOL - FC♥
10.10.2019 21:04
#
Tyhle připosraný kecy miluju. Vzdávají to ještě před výkopem. Ta naše povaha česká je fakt hrozná.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.