Po Alkmaaru jsme museli nad Sönderjyske vyhrát, řekl Ba Loua

25.09.2020 09:30 - Aktuality
Adriel Ba Loua (© fcviktoria.cz)
 
Podle plzeňského křídelníka Adriela Ba Louy bylo utkání třetího předkola Evropské ligy s dánským Sönderjyske náročné především psychicky, protože Západočeši potřebovali uspět po předchozí porážce v kvalifikaci Ligy mistrů v Alkmaaru. Křídelník z Pobřeží slonoviny je rád, že pomohl gólem k domácímu vítězství 3:0 a postupu do závěrečného čtvrtého předkola.

"Jsem šťastný, že náš tým zvítězil. Bylo to velmi obtížné, hlavně po psychické stránce. V Alkmaaru jsme smolně prohráli (1:3 po prodloužení) a vypadli z předkol Ligy mistrů, takže jsme dnes museli vyhrát, abychom stále byli v boji o Evropskou ligu. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci. Budeme na to chtít navázat v dalším kole," řekl Ba Loua v nahrávce pro média.

Po letním příchodu z Karviné vstřelil za Plzeň už třetí soutěžní branku a premiérovou v evropských pohárech. "Je to můj první gól v Evropské lize, za to jsem velmi šťastný. Doufám, že tak budu pokračovat," konstatoval Ba Loua.

Ve 41. minutě zvýšil na 2:0 z dorážky po akci Jana Kopice. "Nemohu říct, jestli to bylo těžké, nebo jednoduché, prostě musíte dostat míč do brány. Byl jsem ve správný čas na správném místě a moc o tom nepřemýšlel. Prostě jsem dostal míč do brány a za to jsem šťastný. Navíc jsme vyhráli, co víc si přát," přiblížil čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč.

Kvůli opatřením UEFA proti šíření koronaviru se také duel se Sönderjyske odehrál za zavřenými dveřmi bez diváků. Plzeňští fanoušci ale domácí tým hlasitě podporovali alespoň před stadionem. "Slyšel jsem je celý zápas. Jsme šťastní, že nám fandili, i když tu nebyli. Doufám, že příště už tu budou moci být, dnes nám na stadionu chyběli," uvedl Ba Loua.

Svěřenci trenéra Adriana Guľy si příští čtvrtek zahrají o postup do základní skupiny Evropské ligy na stadionu izraelského Hapoelu Beer Ševa. "Uděláme pro to všechno a budeme na hřišti makat. Vím, že celý náš tým je připraven udělat pro postup všechno. Ani se nemusíme dívat na soupeře, známe své silné stránky, díky kterým, doufám, vyhrajeme," prohlásil Ba Loua.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1730
Komentáře (8 / 0 nových)
veikko
25.09.2020 09:48
#
"Ani se nemusíme dívat na soupeře, známe své silné stránky, díky kterým, doufám, vyhrajeme."

Myslím, že podobná příprava proběhla i na Sonderjyske.
cetto
25.09.2020 10:28
#
No začátek zápasu to byla velká bída, Sonderjyske vás slušně přehrávalo, ale pak se to zlomilo tou penclí a od tý doby bylo vidět, že je Plzen o třídu výš.

Nicméně musím říct, že individuálně tam mělo Sonderjyske pár velice zajímavých hráčů, nicméně průměrnej Dán asi nemá moc motivaci jít hrát do ČR. Lepší prachy tu mít nebude, životní úroven taky nižší, kvalita ligy šul nul... Líbili se mi hlavně Bah, Dal Hende a Hassan
Dajaskr
25.09.2020 10:42
#
Jedině do pražských S, kde jsou ambice, prachy a pěkný život v Praze. Jinak to pro ně nemá smysl.
veikko
25.09.2020 10:47
#
Tak Dal Hende byl takový van Buren, zarputilý, ale technikou nijak necyčníval. Navíc vzhledem k věku už by se nevyplatilo brát zbytečně drahé 29leté hráče jako Dal Hende nebo Hassan. Ten Bah by taky na ligu v pohodě stačil, ale nebylo to žádné terno.
ACSPARTAPRAHA
25.09.2020 11:37
#
... šul nul, ve Spartě je Nor a Švéd, jestli to nevíš
kilobyte
25.09.2020 12:56
#
cetto
25.09.2020 13:45
#
A jak to souvisi s tím, že kvalita české a dánské ligy je obdobná?
ACSPARTAPRAHA
25.09.2020 16:27
#
Cože? Vždyť ty přece píšeš, že nemají proč by sem chodili, na to reaguju, víš?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.