O osudu belgické ligy se má rozhodnout 15. května

03.05.2020 19:33 - Aktuality
 
Definitivní rozhodnutí o osudu belgické ligy by mělo padnout 15. května. Na několikrát odložené valné hromadě budou profesionální kluby hlasovat o doporučení vedení soutěže předčasně ukončit sezonu a vyhlásit mistrem Bruggy, za které hraje český útočník Michael Krmenčík.

Vedení ligy rozhodlo kvůli pandemii koronaviru o ukončení ročníku 2. dubna kolo před koncem základní části. Verdikt musejí formálně potvrdit kluby, které ho v drtivé většině podporují, ale jejich zasedání bylo v minulých týdnech už třikrát odloženo. Čekalo se na pokyny úřadů ohledně opatření proti šíření covidu-19, nicméně definitivním termínem by podle tiskového prohlášení Pro League měl být 15. květen.

Belgie ukončila ligovou soutěž jako první z evropských zemí. Fotbalová unie UEFA ji za to kritizovala a pohrozila vyřazením klubů z pohárových soutěží. Od té doby ukončily nejvyšší soutěže také Nizozemsko a Francie, další evropské ligy včetně české doufají v dohrání sezony.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1044
Komentáře (3 / 0 nových)
LokoLFC
04.05.2020 10:11
#
Všechny země, co to ukončily předčasně nepustit do pohárů a ČR vyšle do Ligy mistrů několik zástupců. Budou skupiny jak kolikrát v CSM.
REPLIKATOR
04.05.2020 16:58
#
Zark
04.05.2020 20:50
#
to viš že jo ty skupino
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.