Novák pomohl přiblížit Trabzonspor k postupu v Evropské lize

22.08.2019 23:15 - Aktuality
Filip Novák (© trabzonspor.org.tr)

Obránce Filip Novák pomohl Trabzonsporu přiblížit se postupu do skupinové fáze Evropské ligy, když se přihrávkou podílel na výhře 3:1 nad domácím AEK Atény. Navázal tak na gól z minulého týdne proti pražské Spartě. Navíc po faulu na Nováka odpískal rozhodčí penaltu, z které však kapitán José Sosa ve 24. minutě překopl branku.

Na 1:1 se povedl hostům vyrovnat až o pět minut později, kdy se míč po rohovém kopu odrazil na zadní tyč k Novákovi, který ho patičkou přiklepl před branku, kde skóroval osamocený Caleb Ekuban. Ghanský útočník pak v 70. minutě završil hattrick.

Zápas se hrál bez diváků kvůli disciplinárnímu trestu, který AEK dostal od UEFA za výtržnosti svých fanoušků v utkání Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterodam z minulé sezony.

Přemožitelé Plzně a Mladé Boleslavi pouze remizovali. Antverpy uhrály v Nizozemsku s Alkmaarem výsledek 1:1 poté, co domácí využily početní výhodu po vyloučení Aurelia Buty v 73. minutě. Rumunský FCSB hrál s portugalským Guimaraesem bez branek.

PSV Eindhoven bez Michala Sadílka, který chyběl kvůli trestu za žluté karty z minulých zápasů, porazil Apollon Limassol 3:0.

Slovan Bratislava vstřelil ve čtvrté minutě nastavení jedinou branku utkání proti PAOK Soluň. V dresu hostů se slovenským divákům představil i Miroslav Stoch, bývalý hráč Slavie nastoupil od 80. minuty.