Neporazilo nás Porto, ale rozhodčí, láteřil Jesus

03.03.2012, 11:47
Aktuality
Včerejší šlágr portugalské ligy mezi Benfikou a Portem nabídl výbornou podívanou, po které byli spokojenější hosté. Ti si odvezli výhru 3:2 a utekli Benfice na čele tabulky. Domácí trenér Jorge Jesus po utkání kritizoval rozhodčí, stále ale věří v zisk titulu.

Skóre zápasu otevřel nádhernou pumelicí Hulk, Benfica kontrovala dvěma góly Cardoza. Hosté ale díky Jamesovi a Maiconovi skóre opět převážili na svou stranu.

"Nezasloužili jsme si prohrát. Byl to vynikající zápas dvou skvělých mužstev, pro nás je smůla, že jsme prohráli. Vítězný gól padl z ofsajdu, to jsem viděli i z lavičky, nechápu, proč pomezní nemával. Po celý zápas rozhodčí udělali spoustu pochybných rozhodnutí, která poškodila Benfiku," zlobil se trenér Jesus.

Benfica tak v posledních týdnech ztratila vedení v lize, nyní už je v čele s náskokem tří bodů Porto. "Zbývá spousta zápasů, hrát se bude o mnoho bodů, takže není nic ztraceno. Dnes jsme hodně zklamaní, protože je Porto před námi a my cítíme, že nás porazili rozhodčí. Je těžké se s takovou porážkou vyrovnat," dodal kouč Benfiky.

Autor: Radim Šantrůček / goal.com

Komentáře (71)

1. Pro titul pro sporting.

stejně to už nedaj ale snad příští rok

Já věřim Benfice

Když už tak Braga,ale Sporting...nemá nárok se svojí ztrátou.

Stejně to Benfica ještě urve

A spíš mělo být "1. pro Boavistu zpět v nejvyšší soutěži"

frankiefcb

Hiko

wow mimochodem v týdnu rozhodoval soud a zpochybnil veškeré tresty pro BFC, takže návrat do nejvyšší soutěže je zase blíž. Ten stadion si třetí ligu nezaslouží Bohužel předpokládám, že celá kauza (korupce, odečet bodů resp. přeřazení do 2. ligy) se ještě potáhne k dalším soudům...

FC Porto FC

doufám že se dostanou aspom do druhý ligy

Hiko

Cestou výhry ve 3. lize to letos asi nebude, BFC je nyní 10 kol před koncem pátá

Hlavně první trefa rozhodčího byla výstavní pane trenére, že ?

FC Porto FC

Firkraag

Blbost, porazili jste se sami... sice treti gol Porta byl z ofsajdu, ale hlavni pricinou porazky byla nesmyslne resena situace 3 na 1ho ... za stavu 2:1 pro Benficu, kdy ihned z protiútoku přišlo vyrovnání. Benfica si zápas prohrála naprosto sama. Jinak rozhodčí pískal dobře (až na ten ofsajd no..)

FC Porto FC

Když sem viděl jak jedou 3 na 1 málem sem umřel to měl bejt jasnej gol a ještě že sme ho dali my z kontru ale myslím že zápas ovlivnil Emerson svojí červenou

Firkraag

Jo taky a pak ještě střídání Aimara - to jsem nejak nepochopil - zranění?

FC Porto FC

vypadalo to tak ale geniální bylo Rolando dolu James nahoru

Firkraag

Jo, to docela prekvapilo ...

FC Porto FC

ani nevíš jak

Pokud foukneš gól z ofsajdu, tak je to jasně hrubě ovlivněný. Tudíž nemůžeš tvrdit, že to foukal dobře. A než mě začneš kamenovat, tak pouze poukazuju na holej fakt

Firkraag

Vím, že je to tu zvykem hned někoho kamenovat , ale jo mas pravdu no.. ale je to chyba asistenta (a docela dost hrubá), tudiz zapas ovlivnen byl.. ale taky nemeni nic na faktu, ze Benfica jsou trubky. (jinak si myslim, ze lepsi pustit ofsajd, nez odpiskat neofsajd - ale to s tim nesouvisi)

NO to já si nemysli, že je to lepší. Protože když pískneš ten neofsajd, tak nemůžeš vědět jak to dopadne. Kdežto když foukneš góla z ofsajdu, tak víš, že to gol byl Tudíž, sečteno podtrženo to pro mě vychází uplně stejně

Firkraag

No to né, měl jsem na mysli ty sitauce, při kterých padne gól, ale je odpískán ofsajd (neprávem) - což mi přijde horší - neuznat regulerni gol. Tudíž se mi vic libi poustet sporny situace a radeji nechat gol z ofsajdu, nez se upisknout, kdyz si nejsem jistej. (samozrejme oboji je blby)

Hulk Romane, na léto si připrav pořádnej balík

A dopadne jako Torres. 35m max! Větší cenu nemá! Ta klazule je směšná.

spider_8

Přesně 30 max, jinak se poohlédnout jinde. Nemá cenu nechat se takhle vydírat.

FC Porto FC

30 asi ne řek bych něco 40-60 mega Porto bude chtít hodně vydělat jako u Falcaa za 40

spider_8

Tak to potom smůla no, kvalitní křídlo můžem sehnat i za 25 mega. Možná ne tak dobrý jako je Hulk, ale já nechci vidět další přestup za nesmyslnou částku.

Ja se prave docela bojim ze pro Boase bude Hulk prioritou a Porto nakonec z Chelsea vytriska obrovsky prachy...na druhou stranu Boas nejdriv musi skoncit do 4.mista jinak si muze balit kufry a nic lehkeho to nebude.

FC Porto FC

Ted už jenom neztrácet ale ještě máme Sporting a Bragu + ostaní nepřijemný soupeře venku zápas byl fantastickej nejlepší kterej sem za poslední roky viděl tohle není ubulený barcelona - real tuhle hroznou sezonu zachrání jen titul ale ani ten ji celou nenapraví. Ale Benfica první poločas nehorázně tlačila. Štve mě že James neni v základu ted je pomale lepší než Hulk ale vždycky když de z lavičky tak dá gol a poslední výkony Maicona jsou velice dobrý a to nemyslím goly. Vítora Pereiru moc rád nemám ale jeho tah dát pryč Rolanda a dát tam Jamese to bylo geniální

spider_8

Pravidelný souhrny portugalský ligy by byly fajn Třeba místo skotský...

Josifek

Skotská liga kopáčů zajímá asi jen pár "fanšmejkrů". Všeobecně je určitě portugalská liga mnohem atraktivnější a pravidelné souhrny by si zasloužila.

Slejdy

PJ

Najdi o portugalský lize anglicky psanej web, kde budou reportáže ze všech zápasů a předzápasový informace, a můžeme o tom uvažovat. Ale protože takovej zdroj neni (alespoň jsme ho zatim nenašli), tak to prostě nejde. Řešilo se to tu už několikrát...

stas87

polcina by bola v tomto smere jednoduchsia nie?tam ani netreba prekladacu vela

FC Porto FC

Rozhodčí byli prostě slabinou. Nejdříve nechali tvrdou hru, kterou nepískali, ale v závěru, kdyz začlo Porto polehávat, tak to ochotně pískali . Porto si taky zasloužilo červenou, za zákrok na Witsela, který mohl jít sám na bránu. Vrcholem bylo to, že nemávli ten ofsajd, když tam byl jasně o půl těla. Sezóna ještě nekončí, stále je tu šance GLORIOSO BENFICA!

FC Porto FC

Můj souhrn kdyžtak omluvte chyby Porto na facebooku FC Porto CZ/SK

Porto mělo skvělý nástup do zápasu a ten se zúročil už v 7. minutě kdy překrásnou bombou z dálky překonal Hulk Artura 0:1 ! Pak ovšem do poločasu tlačila jenom Benfica a málem svůj tlak přetavila v gol ale Cardozo tváři v tvář Heltonovi neskoroval. Benfica pokračovala v náporu a Porto zastovovalo šance pouze tvrdými zákroky za to také v 21. , 24. , a 30. minutě uviděli žlutou Rolando, A.Pereira a Djalma. V 32. minutě hlavičkoval prakticky sám peřd bránou Aimar ale naštěstí nedal. Ještě v 36. minutě měl Janko obrovskou šanci ale Artur ho vychytal a tak v 41. minutě zaúřadovala Benfica když se štěstím odrazil ke Cardozovi míč a ten se z blízkosti nemýlil 1:1 . Porto začalo druhý poločas stejně jako skončilo ten první. Aimar zahrával volný přímý kop a ten se v 48. minutě snesl na hlavu Cardoza a rázem to bylo 2:1 šok pro hosty. Vítor Pereira se rozhodl posílit ofenzívu na úkor defenzívi a poslal v 58. minutě na hřiště místo Rolanda Jamese Rodrigueze a efekt byl hned znát protože v 64. minutě využil rychlý kontr James Rodriguez když si přit'ukl míč s Fernandem a Jamesova rána neměla chybu stav utkání 2:2. Pak přišel zlom utkání když v 77. minutě uviděl Emerson druhou žlutou a musel do sprch. Porto využilo přesilovku 4 minuty před koncem když z volného kopu centroval James a míč posadil přímo na hlavu Maicona který byl sice půlkou těla v offsidu ale gol platil 2:3 !!!! Dále se už nic neudálo kromě žlutých karet v 90. minutě za zdržování pro Hulka a Heltona ještě přišlo taktické střídání když v 92. minutě šel na hříště Sapunaru místo Hulka ale za chvíly se ozvala píštalka a konec utkání. Porto slavilo velice cenou výhru a tabulku vede s 3 bodovým náskokem na Benficu.

Jak hral prosimte Pereira a Pereira ? (Alvaro a Maxi)

FC Porto FC

Hele nic moc nebo spíš obyčený průměr krom 24. minuty kdy Alváro docela tvrdě sundal Maxiho sem si jich moc nevšiml

Jj dik, ja se jen tak psal jestli nemeli treba nejakej zasadni moment v zapase jako treba chybu vedouci ke golu nebo naopak priprava golu spoluhraci.