Není to jen o sportu, má Koeman jasno o nabité termínové listině

12.06., 22:20
Aktuality
Ronald Koeman (© AFP)

Trenér nizozemské reprezentace Ronald Koeman se přidal ke kritikům nabité termínové listiny. V rozhovoru pro Sport Bild prohlásil, že neustálé navyšování počtu zápasů zabíjí hráče.

"V příští sezoně bude hrát Ligu mistrů 36 klubů místo dosavadních 32. Na mistrovství světa v roce 2026 bude 48 týmů místo 36 a bude se hrát o týden déle. A ještě se do toho musí započítat příprava," řekl jednašedesátiletý Koeman.

Podle něj jsou za čím dál tím víc nabitou termínovou listinou především peníze. "Není to jen o sportu. Místo aby se snažili hráčům ulevit, tak jim toho nakládají čím dál víc. A tím fotbalisty zabíjejí," přidal Koeman, který se nyní s národním týmem připravuje na mistrovství Evropy.

Na šampionátu v Německu se Nizozemsko v základní skupině postupně utká s Polskem, Francií a Rakouskem. "Nizozemsko má vždycky tým, který dokáže porážet velké soupeře. Teď taky. Chceme na turnaji dojít daleko," uvedl Koeman.

Autor: ČTK

Komentáře (2)

Přidat komentář
junglist

peněz je dost, fotbalistů taky tak je toč vole a nebreč

Reagovat
Moshe Dajan

To je vůl.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele