Německý fotbal počítá se ztrátou až 1,4 miliardy korun

23.03.2020 21:41 - Aktuality
 
Německý fotbalový svaz už má představu, jaké pro něj bude mít pandemie koronaviru finanční následky. Podle generálního sekretáře Friedricha Curtiuse může přijít v nejhorším případě až o 50 milionů eur (1,4 miliardy korun). Díky dlouhodobým smlouvám se sponzory ale svazu ekonomické problémy nehrozí.

Ke zmírnění dopadů současné krize mají přispět i úsporná opatření, k nimž patří i snižování nákladů včetně platů. "Někteří zaměstnanci svazu dali ihned najevo, že k tomu chtějí také přispět. I ti nejlépe placení jako Jogi Löw a Oliver Bierhoff," řekl Curtius na adresu reprezentačního trenéra a sportovního ředitele.

Curtius věří, že se podaří tuto sezonu dokončit, i když se zápasy nejspíš budou hrát bez diváků. "Po rozhovorech s mnoha experty mám za to, že to může být až do konce roku," uvedl.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1109
Komentáře (2 / 0 nových)
Durden Tyler
24.03.2020 02:10
#
Smlouvy od sponzoru - mam za to ze Nike apod. nepodepsali smlouvu s dodatkem o zastaveni soutezi a tim i reklamni masaze pro divaky .. Vzdyt spousta lidi uz ani nevi co si s tou mastercard maji kupovat:D a ze je pro ne nejlepsi Budweiser a Corona beer i kdyz posledni jmenovany naopak vetsi proklamaci ani neplanoval ..
Durden Tyler
24.03.2020 02:11
#
Chtel jen poukazat ze kdyby jeli sociapaticky po nejvetsim zisku tak maji momentalne znacky moznost zlikvidovat temer cely profi sport .. nejen ze budou opravneni vypovedet smlouvy ale jeste by vytriskali casem nejake drobaky zpet a vetsinu klubu a soutezi by to zlikvidovalo ..
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.