Moje radost je obrovská, říká hrdina Porta Kelvin

12.05.2013, 17:57
Aktuality
Hodně dramatický je boj o portugalský titul, v němž aktuálně tahá za mnohem kratší konec Benfica. Lisabonský celek přitom směle mířil k zisku trofeje, body ovšem ztratil před týdnem a nevyhrál ani včera. O důležitou remízu ze hřiště FC Porto ho ve druhé minutě nastavení připravil Kelvin...

Teprve 19letý útočník přišel na hřiště jedenáct minut před koncem a stal se hrdinou svého týmu, když zařídil výhru 2:1. Porto se díky tomu dostalo na první místo a v posledním kole mu jistotu obhajoby prvenství dá výhra na půdě Ferreiry. Benfica ztrácí jeden bod, potřebuje porazit předposlední Moreirense a bude doufat v zaváhání svého rivala.

"Moje radost je obrovská a děkuji za všechno Bohu. Jsem teprve na začátku své kariéry a tohle byl můj historický gól. Dostal jsem přihrávku od Liedsona, dostal míč pod kontrolu a zakončil levou nohou. Trenér po mně tohle chtěl už v zápase proti Braze," řekl mladý útočník.

"Můžete se podívat na naše zápasy a uvidíte, že vše je zasloužené. Chybí nám jeden zápas k zisku titulu. Teď se budeme soustředit na utkání s Paçosem Ferreira," říká dále.

Autor: Tomáš Pavlík / goal.com

Komentáře (12)

Filip12

Kelvin

FC Porto FC

Kelvin zažil za pár měsíců zajímavý příběh. Prvně se nemohl dostat do A týmu když se tam dostal byl v 80. minutě vyslanej na hřiště proti Braze zas stavu 1:1 a za 10 minut dal dva goly a Porto vyhrálo 3:1. Pak hrál poločas další zápas kde zahrál nic moc tak šel hrát zas za B tým kde v 50. minutě střídal a byl potom hodně naštvaný a trest byl že pak nebyl v nominaci ani A ani B týmu a ted 10 minut na trávníku proti Benfice a je zas hrdina

A tolko si v diskusii plakal ze to bude zazrak ak benfica nevyhra titul

FC Porto FC

však taky to zatím zázrak je

bobis21

krásný závěr zápasu

Včera neskutečná euforie! Až mi bylo líto Jesuse, jak padl na kolena po tom golu

JackDaniels.

moment v kariere, ktory si bude pamatat navzdy...porto

Benfica ten titul ztratila dřív než s Portem...

Benfica Já myslel, že už si to pohlídaj.

Pokahontas

Takových nás bylo víc,zvláště tehdy,kdy se mi zdálo,že se ke konci dařilo Orlům převahu domácích poněkud utlumit.Je fakt,že bylo až moc vidět,že Benfice remíza více než vyhovuje,to pomalé střídání...Což se nevylučuje s tím,že i tak je to velmi krutá prohra,když připočteme ten neskutečně smolný vlastňák...Ale pořád je to lepší než kdyby rozhodující gól dal z toho samostatného úniku v té cca 84.minutě James,protože tomu předcházel evidentní ofsajd...

Nerad to říkám,ale zdá se mi,že Benfica začíná mít z Porta docela komplex-letos takto přijít o titul,loni de facto taky(prohra doma 2:3 při bodové paritě),předloni korunovace Porta výhrou na Estádio da Luz,2010 sice titul Benfica,ale oddálený prohrou v Portu,kdy domácí rozhodli o výhře 3:1 dokonce v oslabení

Pokahontas

Takový gól se vidí jednou za hodně dlouhou dobu,to se líp trefit asi ani nedalo-utajená střela přesně tak,aby na ní nedosáhl brankář,přesně tak,aby zapadla těsně k tyči-navíc levačkou...(nevím,jestli není levák?).I když pod pojmem ,,dostat míč pod kontrolu" si představuju něco trochu jiného než si z první nadhodit přihrávku a vypálit hned při dopadu-čímž nechci jeho počin nijak snižovat,ačkoliv znamenal extrémně krutý konec pro Benfiku.Takovýmto gólem v nastavení rozhodnout ligu(na zázraky nevěřím),to se jen tak nevidí.Respekt pane Kelvin za gól za číro

Snad se z toho Benfica rychle oklepe a zchladí si ve středu žáhu ve finále na mediálně hýčkané Chelsea!